Gündem

Hasan Damar Ağabeyimizi Hakka Uğurladık

İslam Toplumu Millî Görüş teşkilatlarının kurucu öncülerinden dün vefat eden Hasan Damar için Dormagen Meryem Ana Camiinde cenaze namazı kılındı. Hasan Damar Türkiye’de Eyüp Sultan Kabristanına defnedilecek.
02 Haziran 2023

İslam Toplumu Millî Görüş teşkilatlarının kurucu öncülerinden Hasan Damar ağabeyimizi hakka uğurladık.

Hasan Damar için ikamet etmekte olduğu Dormagen kasabasındaki IGMG Meryem Ana Camiinde cenaze Namazı kılındı. Cuma namazını kıldıran ve hutbe okuyan IGMG İrşad Başkanı Celil Yalınkılıç “Delikanlı müminler, Allah’a verdikleri sözü yerine getirdiler.” mealindeki Ahzab suresinin 23. ayetini hatırlatarak “Hasan ağabeyimiz tam da bu ayetin ifade ettiği bir yiğit delikanlıydı.” dedi.

Kemal Ergün: “Öfkesinde bile bir samimiyet vardı”

Cuma namazı sonrasında cemaat Hasan Damar için cenaze namazı kıldı. Cenaze namazını IGMG Genel Başkanı Kemal Ergün kıldırdı. Helallik almak için cemaate hitap eden Kemal Ergün, Hasan Damar’ı tanımlarken “O, Müminleri sever, davayı sever, tüm insanlara karşı samimi idi. Öfkesinde bile samimiyet akan bir mücahitti. Temiz bir Müslümandı, temiz olarak da vefat etti.” ifadelerini kullandı.

“Rabbim onun gibi yiğitleri hepimize önder ve rehber kılsın, Rabbu’l âlemin, huzurunda bizim bu ifadelerimizi şahit olarak kabul buyursun” duası yapan Kemal Ergün, hiç kimsenin olmadığı bir zamanda davanın ateş fişeğini ateşleyen Hasan Damar’ın bugün Avrupa’da kurulan binlerce cami ve İslamî müessesede alın teri bulunduğunu bildirdikten sonra Peygamber Efendimizin “Kim bir hayra öncülük ederse o hayrı yapmış gibidir.” hadisini hatırlattı.

Bu hatırlatma sonrasında helallik dilendi ve cenaze namazı kılınarak dua edildi.

Namaz sonrasında Hasan Damar’ın evlatları ve yakınları taziyeleri kabul etti. Hasan Damar’ın cenazesi Türkiye götürülecek ve İstanbul’daki Eyüp Sultan Kabristanlığına defnedilecek.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Kardeşlik ve Dayanışma Coşkusu

İslam Toplumu Millî Görüş (IGMG) Kardeşlik ve Dayanışma Günü Belçika’nın Hasselt kentinde binlerce kişinin katılımı ile yapıldı.

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş