Gündem

Almanya’da Hükümetin Değişmesini İsteyenlerin Oranı Yüzde 64 Çıktı

Almanya'da yapılan anket, katılımcıların yaklaşık 3'te 2'sinin, Sosyal Demokrat Parti (SPD), Yeşiller ve Hür Demokrat Partiden (FPD) oluşan ve "Trafik lambası" olarak adlandırılan koalisyon hükümetinin değişmesini istediğini ortaya koydu.
19 Ağustos 2023

Insa araştırma şirketinin “Bild am Sonntag” gazetesi için yaptığı ankette “Sizce hükümet değişimi Almanya’nın yararına olur mu?” sorusunu katılımcıların yüzde 64’ü olumlu yanıtladı. Katılımcıların yalnızca yüzde 22’si hükümetin görevine devam etmesini istedi.

Toplum | 11 Ağustos 2023 Almanya Başbakanı Scholz Emeklilik Yaşını Yükseltmeye Karşı 11 Ağustos 2023

Katılımcıların YÜZDE 70’i Başbakan Scholz’dan Memnun Değil

Almanya Başbakanı Olaf Scholz’un çalışmalarından memnun olanların oranı da bir önceki aya göre 10 puan geriledi. Ankette Başbakan Scholz’un çalışmalarından memnun olup olmadıklarına ilişkin soruya katılımcıların yüzde 70’i olumsuz yanıt verdi.

“HÜKÜMET İŞİNİ İYİ YAPMIYOR”

Katılımcıların yüzde 49’u ise mevcut hükümetin bir öncekinden “daha iyi iş yaptığını” belirtti. Kamu yayıncısı ZDF’nin “Politbarometer” anketinde de katılımcıların yüzde 58’i, Alman hükümetinin “işini iyi yapmadığı” görüşünü paylaştı. “Hükümet, sorunların çözümü konusunda ilerleme sağlıyor mu?” sorusuna katılımcıların yüzde 83’ü “Hayır”, yüzde 14’ü de “Evet” cevabını verdi.

Ankette Alman halkının ekonominin gidişatından memnun olmadığı da ortaya çıktı. Ankete katılanların yüzde 61’i ekonominin daha da kötüleşeceğine inandığını belirtti. (aa)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Mevlid Kandili: Alemlere Rahmet Efendimizin Doğum Günü

Bugün Müslümanlar için en önemli gün ve gecelerinden biri. Zira bugün, alemlere rahmet, iki cihan güneşimiz Hz. Muhammed Mustafa (s.a.v.)’in doğum günü. Yüce Rabbimizin affına mazhar olmak isteyen Müslümanlar, gecelerini camilerde veya evlerinde ibadet ederek ihya edecekler.

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş