Gündem

Almanya’da Cami Duvarını Nazi Sembolünü Andıran İşaretlerle Karaladılar

Almanya’nın Bremen kentinde, kimliği belirlenemeyen kişilerin, IGMG Kuba Camii’nin duvarlarını nazi sembolünü andıran işaretlerle karaladığı kaydedildi.
24 Ağustos 2023
@Camiahaber

Almanya’nın Bremen kentinde 24 Ağustos 2023 tarihinde kimliği belirlenemeyen kişilerin İslam Toplumu Milli Görüş Kuba Camii’nin duvarlarını karaladığı aktarıldı. Akşam saatlerinde yaşanılan olayda, duvarlarda, “cehennemden geri dönüş” gibi İngilizce ifadelerin yer aldığı tespit edildi.

@Camiahaber

Polis olayla ilgili soruşturma başlattı

Bremen-Hemelingen’de bulunan caminin duvarında ayrıca nazi sembolünü andıran işaretlerin bulunduğu görüldü. Polis olayla ilgili soruşturma başlatırken, saldırının arkasındaki amaç ve siyasi motifin ise belirsizliğini koruduğu bildirildi.

Gündem | 18 Ağustos 2023 Almanya’da Müslümanlara Yönelik Saldırılar Sürüyor 18 Ağustos 2023

2023’ün ilk çeyreğinde 124 islam karşıtı suç işlendi

Almanya’da İslamofobi ve buna bağlı suçlar yüksek seviyede seyretmeye devam ediyor. Federal Kriminal Dairesi’nden alınan bilgilere göre, 2023’ün ilk çeyreğinde Almanya genelinde toplam 124 İslam karşıtı suç işlendiği aktarıldı. Geçtiğimiz yıl ise Müslümanlara ve camilere yönelik toplam 569 saldırı gerçekleştirildi.(bb)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Sıla-i Rahim Bizi Biz Yapar

İslam, Müslüman bireyi en yakınındakilerden başlayarak çevresindeki insanlara karşı sorumlu tutmuştur. Akrabaların yakınlığına göre bu hak ve sorumluluklar maddi ve manevi olarak farklılık göstermektedir. Bu hakları gözetmek sıla-i rahim kavramı ile ifade edilmiştir.

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş