Gündem

IGMG: “AP Seçimlerinde Tüm Müslümanlar Oy Kullanmalı”

İslam Toplumu Millî Görüş (IGMG) Genel Sekreteri Ali Mete Avrupa Birliği Parlamento Seçimlerinde Müslümanlara oy kullanma çağrısı yaptı.
07 Haziran 2024
@shutterstock

Avrupa Parlamentosu seçimleri sonrasında Avrupa’nın daha da sağa kayma tehlikesiyle karşı karşıya bulunduğuna dikkat çeken IGMG Genel Sekreteri Mete, İslam Toplumu Millî Görüş olarak, oy kullanma hakkına sahip tüm Müslümanlara acilen sandığa gitmeleri ve oylarını demokratik bir partiye vermeleri çağrısında bulundu.

“Aşırı Sağ, Avrupa’da Yaşamı Tehdit Ediyor”

“Müslümanlar toplumun refahı ve birlikteliği için sorumluluk taşırlar. Seçimlere katılım sağlamak da bu sorumluluğun gereğidir.” diyen Mete, ulusal düzeyde birçok ülkede olduğu gibi Avrupa Birliği’nin de siyasi olarak sağ popülistlerin ve aşırı uçların eline düşme riski altında olduğunu bu durumun Avrupa’da bir arada yaşamayı, güvenliği, haklarımı ve özgürlükleri tehdit ettiğini ifade etti.

Oy kullanma çağrısı için yaptogo açıklamada “Bu nedenle İslam Toplumu Millî Görüş olarak, oy kullanma hakkına sahip tüm Müslümanlara acilen sandığa gitmeleri ve oylarını demokratik bir partiye vermeleri çağrısında bulunuyoruz. Bu, vatanımızı, içinde yaşadığımız ülkeleri ve Avrupa’yı korumak demektir.” ifadelerini kullanan Mete, Avrupa’nın sağa kayışinin sadece Avrupa’daki Müslüman yaşamını tehdit etmekle kalmadığı, aynı zamanda herkes için bir tehlike oluşturduğunu söyledi.

“Seçimlerde Kullanılmayan Oylar da Önemlidir”

IGMG Genel Sekreteri Ali Mete Açıklamasında şunları söyledi: “Müslümanlar da kamu yararı için sorumluluk taşıyorlar. Bunun bir gereği olarak, toplumun iyiliği için demokratik seçimlere katılmaları ve gelecekteki politikaların ilkelerini ve yönünü belirlemeleri büyük önem taşıyor. Geleceğimiz, tüm insanlık için ölümcül sonuçları olan iklim değişikliği, iltica gibi temel haklar ya da dünyanın dört bir yanındaki insanların onurlu bir şekilde yaşamasını sağlayan adil ticaret ve kaynak dağılımı gibi hayati konular söz konusu.

Hâl böyleyken seçimlere katılmayanlar, radikal güçlerin oy oranlarını artırmasını otomatik olarak sağlamış oluyorlar. Seçimlerde, kullanılmayan oylar da dâhil olmak üzere her oy önemlidir.”

Tüm vatandaşlar Avrupa seçimlerinin prosedür ve formaliteleri ile ilgili bilgileri İslam Toplumu Millî Görüş bilgilendirme broşürleri ve yayınlarında bulabilirler.”

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş