Gençlik

“Medeniyetler Gençlerin Omuzunda Oluşur”

Almanya’nın Frankfurt şehrinde İslam Toplumu Millî Görüş Gençlik Teşkilatı (IGMG) Güney Bölgeleri Şube Başkanları Buluşması düzenlendi. Buluşmaya katılan IGMG Genel Başkanı Kemal Ergün, “Genç inanırsa bu iş olur, zira medeniyetler gençlerin omuzunda oluşur.” dedi.
Ahmet Sertkaya
07 Şubat 2020

İslam Toplumu Millî Görüş (IGMG) Gençlik Teşkilatı Güney Bölgeleri Şube Başkanları Buluşması Almanya’nın Frankfurt şehrinde 11-12 Ocak tarihleri arasında gerçekleştirildi. Buluşmada hazır bulunan IGMG Genel Başkanı Kemal Ergün gençlere hitap ederken, “Tüm çalışmalarımızın bir amacı ve gayesi vardır. Bu da Allah’ın rızasına uygun bir hayat ve ona sevimli kul olabilmek” ifadelerini kullandı. Hz. Âdem (a.s.)’dan itibaren başlayıp bugünümüze kadar gelen bir hak ve batıl mücadelesinin var olduğunu da dile getiren Ergün, “Genç inanırsa bu iş olur, zira medeniyetler gençlerin omuzunda oluşur. Gencin azmi, sabrı ve dinamizmi bir harekete dokunduğu an o hareketin yerinde durması mümkün değil, mutlaka hedefe ulaşır.” ifadelerini sözlerine ekledi. Ergün son olarak, “İnanacağız, inandığımız değerleri amele dönüştüreceğiz.” derken, gençlere beraberce inandıkları değerleri bu topluma anlatma mücadelesi vermeleri gerektiğini ifade etti.

“MÜSLÜMAN’IN EN BÜYÜK MOTİVASYONU KUR’AN VE SÜNNETTİR”

IGMG Gençlik Teşkilatı Başkanı Ünal Ünalan da kısa bir konuşma gerçekleştirirken, “Buradan ayrıldığımızda elde ettiğimiz bilgileri sahaya en güzel şekilde yaymanın gayreti içinde olmalıyız. Bu davayı bizden sonra da devam ettirecek nesillerin yetişmesinde ve şuurlanmasında öncü ve emin bir geleceğin hazırlayıcıları olacağız.” dedi. Ünalan sözlerinin devamında, yeryüzünün en büyük özgürlüğünün Allah’a kul olabilmek olduğunu söylerken, “Onun içinde Müslüman’ın en büyük motivasyonu ve heyecan kaynağı Kur’an ve sünnettir.” dedi.

“ÇALIŞMALARDA EKİP RUHU ÇOK ÖNEMLİ”

Daha sonra programa Türkiye’den katılan Eğitimci-Yazar Abdulaziz Yılmaz “Motivasyon ve Ekip Ruhu” başlığında iki seminer verdi. Yılmaz “Motivasyonun içten başlayabilmesi gerekmektedir. Motivasyon bir ihtiyaç, bir tutku veya bir his olabilir, fakat sonuç olarak kişiyi kesin bir çizgide harekete geçmeye zorlar.” ifadelerini kullanırken, ekip olmanın önemine de değindi. Çalışmalarda ekip ruhunun çok önemli olduğunu söyleyen Abdulaziz Yılmaz, buna örnek olarak bal yapan arıların ekip ruhuna işaret etti.

Daha sonra, Genel Başkan Danışmanı ve Divan Üyesi Muhammed Turhan, Ortadoğu’da yaşanan olaylarla ilgili bir sunum gerçekleştirdi. Gençlere Arakan, Tunus ve Mısır gibi ülkelerde yaşanan sosyal ve siyasi gelişmeler hakkında bilgilendirici bir sunumda bulundu.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş