Manşet

Almanya Tahliye Ettiği Vatandaşlarına Fatura Gönderecek

Tahliye ücretlerinin miktarı uzaklığa göre değişecek. Ücretlerde diğer Avrupa ülkelerinin bu tür aksiyonlarda talep ettiği miktar da göz önünde bulundurulacak.
13 Haziran 2020
Kolumbiya ve Peru’da mahsur kalan Alman vatandaşları Türk Hava Yolları işbirliği ile getirilmişti. @AA_SicherReisen

Koronavirüs dolayısıyla dünyanın çeşitli yerlerinde mahsur kalan vatandaşlarını tahliye eden Almanya, dışişleri bakanlığının geri getirme kampanyasından yararlanan vatandaşlarına fatura gönderecek.

Almanya kamu yayın kanalı ARD’nin “Tagesschau” haberlerinin bildirdiğine göre tahliye edilen vatandaşların ne kadar ücret ödeyecekleri ise şimdilik bilinmiyor.

Almanya Dışişleri Bakanlığının, ortalama bir ücret üzerinde çalıştığı, ücretlerde, normal tarifeli sefer ile charter seferlerinin ortalamasının yanı sıra aynı şekilde diğer Avrupa ülkelerinde uygulanan ücretlerin ortalamasının alınacağı ifade edildi. Uzaklık ta ücretlendirmede bir faktör olarak değerlendirilecek.

Almanya yaklaşık 200 bin vatandaşını özel seferlerle Almanya’ya getirmişti. Güney Amerika ülkelerinden Kolumbiya ve Peru’da mahsur kalan Alman vatandaşları Türk Hava Yolları işbirliği ile getirilmişti.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş