Toplum

Amersfoort Rahman Camii Arabalı Hayır Çarşısı Düzenledi

Amersfoort Rahman Camii hayır çarşısı 27-28 Haziran tarihlerinde yapılacak. Hayır çarşısı, arabalarla ziyaret edilecek.
Ali Andal
20 Haziran 2020

 

Kuzey Hollanda Millî Görüş Amersfoort Rahman Camii geleneksel olarak yaptığı hayır çarşısını koronavirüs nedeniyle bu sene arabalı ziyaret şekline çevirdi. Kısa olarak Rahman Drive adı verilen yeni hayır çarşısı konsepti ile, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyularak çeşitli etkinlikler düzenlenecek.

Rahman Drive hayır çarşısı konsepti 3 bölümden oluşuyor. Arabalarıyla çarşıya girenler arabalarından inmeden önce yiyecek ve içecek almak için siparişlerini verecekler. Sonra da, Hasene International Kurban Kampanyasının tanıtım standartlarını ziyaret edecekler. Cami etrafında kurulan hayır çarşısını arabaları ile dönecek olan ziyaretçiler Hasene tüneli çıkışında kurban zarflarını alacak.

Buradan cemiyetin eğitim hizmetlerinin verildiği eğitim tüneline geçilecek. Ziyaretçilere Rahman Camiinin eğitim hizmetleri tanıtılacak ve eğitim broşürleri verilecek.

Çıkışta da, verilen yemek ve içecek siparişleri teslim edilecek.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Avrupa’da Müslümanlar “Buyrun Ben Müslümanım” Dedi

İslam Toplumu Millî Görüş (IGMG) tarafından her sene yapılan “Buyrun, Ben Müslümanım” aksiyonu Almanya ile Fransa’da başarı ile yürütüldü. Yüzlerce insanla yüz yüze yapılan görüşmelerle İslam ve Müslümanlara dair sorulara cevaplar verildi.

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş