Gündem

Essen-Frohnhausen DİTİB Camii’nde Yangın Çıktı

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği'ne (DİTİB) bağlı Essen-Frohnhausen Merkez Camii şantiye bölümünde meydana gelen yangının sebebi bilinmiyor.
28 Haziran 2020

İnşaatı devam eden Essen-Frohnhausen Camii’nin müştemilatında yapılan temizlik sonrası bilinmeyen sebepten dolayı yangın çıktı. Yangında caminin şantiye bölümünde maddi hasar meydana geldi.

DİTİB Essen Eyalet Bölge Birliği Başkanı Fahrettin Alptekin, cami inşaatında yapılan temizlik sonrası bilinmeyen sebeplerden dolayı yangının çıktığı ve yangın büyümeden Essen itfaiye ekipleri tarafından kısa sürede söndürüldüğü ifade etti.

Alptekin Pazartesi günü yangının nereden kaynaklandığının rapor olarak bildirileceğini söyledi. Yangında can kaybının olmadığını da belirten Alptekin, inşaatı devam eden caminin şantiye bölümünde çıkan yangında maddi hasarın meydana geldiğini ifade etti.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Avrupa’da Müslümanlar “Buyrun Ben Müslümanım” Dedi

İslam Toplumu Millî Görüş (IGMG) tarafından her sene yapılan “Buyrun, Ben Müslümanım” aksiyonu Almanya ile Fransa’da başarı ile yürütüldü. Yüzlerce insanla yüz yüze yapılan görüşmelerle İslam ve Müslümanlara dair sorulara cevaplar verildi.

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş