Toplum

Mainz İlahiyat Meslek Okulu İkinci Mezunlarını Verdi

4 yıllık İslamî eğitim sonrasında bu yıl Mainz İlahiyat Meslek Okulu’ndan 17 öğrenci mezun oldu.
06 Temmuz 2020
Mezuniyet törenine IGMG Genel Başkanı Kemal Ergün de katıldı.

Almanya’nın Mainz kentinde bulunan Mainz İlahiyat Meslek Okulu (BeMuF: Berufsfachschule Muslimischer Führungskräfte) ikinci mezunlarını verdi. Mezuniyet Mainz şehrinde yapılan bir törenle kutlandı. Törene IGMG Genel Başkanı Kemal Ergün, Eski Genel Başkan Vekili Dr. Yusuf Işık, İrşad Başkanı Celil Yalınkılıç ile Rhein-Neckar-Saar Bölge Başkanı Şerif Arslan ve Hessen Bölge Başkanı Bilal Kaçmaz olmak üzere mezun olan öğrencilerin aileleri katıldı.

Bu yıl 17 öğrencinin mezun olduğu Mainz İlahiyat Meslek Okulu’ndan geçen sene 30 öğrenci mezun olmuştu. 2020-2021 eğitim yılı için ise okula 29 yeni kayıt yapıldı.

HAYAT BOYU EĞİTİM

İslam Toplumu Millî Görüş (IGMG) Genel Başkanı Kemal Ergün törene katılarak öğrencileri tebrik etti. Kısa bir hitabette bulunan Ergün, “Bu mezunlardan her şeyi beklemeyeceksiniz. Çünkü her şeyi bilmek gibi bir imkanları yok. Ama hayat boyu beşikten mezara kadar öğrenmeye devam edecekler.” dedi.

İrşad Başkanı Celil Yalınkılıç da mezun olan öğrencilerin Ekim ayından itibaren 3 aylık bir hızlandırılmış eğitime tabi olacaklarını bildirdi.

Okul Müdürü Abdulhalim Öner de ilim öğrenmede vefakârlığın önemine dikkat çektikten sonra, “İmkanlarımız ve gücümüz dahilinde çalışırsak Allah başarı kapsını açar.’ dedi.

Mainz İlahiyat Meslek Okulu Sonrası TEKAMÜL EĞİTİMİ

Mezuniyet töreninde öğrenciler, Türkçe, Almanca, Fransızca, Hollanda’ca ve Arapça olarak misafireler hitap etti. Öğrencilerin hitapları misafirler tarafından takdir edildi.

Bu arada, Mainz İlahiyat Meslek Okulu’ndan bu sene mezun olan öğrenciler 3 aylık imamlık tekamül kurslarına katılacak.

Tekamül kursları Ekim ayında Avusturya Arlberg Bölgesine bağlı Raggal Eğitim Merkezinde yapılacak. Kurslar 3 ay sürecek. Öğrencilerin çeşitli cami ve eğitim merkezlerinde görevlendirilmesi tekamül kursları sonrasında başlayacak.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Avrupa’da Müslümanlar “Buyrun Ben Müslümanım” Dedi

İslam Toplumu Millî Görüş (IGMG) tarafından her sene yapılan “Buyrun, Ben Müslümanım” aksiyonu Almanya ile Fransa’da başarı ile yürütüldü. Yüzlerce insanla yüz yüze yapılan görüşmelerle İslam ve Müslümanlara dair sorulara cevaplar verildi.

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş