ALMANYA
Gündem

Almanya’da Mainz İlahiyat Meslek Okulu Kayıtları Başladı

Almanya’nın Mainz şehrindeki İlahiyat Meslek Okulu’nun 2021-2022 kayıt dönemi başladı.
11 Mart 2021

Almanya’nın Mainz kentinde bulunan Mainz İlahiyat Meslek Okulu’nun (BeMuF: Berufsfachschule Muslimischer Führungskräfte) bu yılki kayıt dönemi başladı. Eğitim süresinin 4 yıl olduğu okulda, Kur’ân-ı Kerîm ve Arapça noktasında temel dinî dersler verilmekte. Bunun yanı sıra, İslam dininin esasları, tarih, kültür, sanat ve ahlaki değerler öğretiliyor. Mezun olduktan sonra ise öğrenciler, eğitimci veya imam olarak çalışabilme imkânına sahip oluyor.

Kimler Kayıt Olabilir?

Başvurmak isteyen kişileri 16 – 21 Yaş aralığında erkek öğrenci olmaları ve herhangi bir Avrupa ülkesi oturumlu olması gerekiyor. Bu öğrenciler aynı zamanda bulunduğu ülkenin zorunlu eğitimini bitirmiş olmak zorunda. Başvuru şartlarından bir diğeri ise bu öğrencilerin, bulunduğu ülkede orta okul (realschule) ya da dengi bir diplomaya sahip olması. Son olarak başvurunun kabul edilebilmesi için ayrıca konuşup yazabilecek kadar Türkçe bilgisine sahip olmak gerekiyor.

Geçtiğimiz Yıl İkinci Mezunlarını Vermişti

Öte yandan Mainz İlahiyat Meslek Okulu, geçtiğimiz yıl ikinci mezunlarını vermişti. Buna göre 4 yıllık İslamî eğitim sonrasında 17 öğrenci mezun olmuştu. Mainz İlahiyat Meslek Okulu’ndan 2019 senesinde ise 30 öğrenci mezun olmuştu.

Mainz İlahiyat Meslek Okulu’na başvurular bu link üzerinden online olarak alınıyor:

https://bemuf.de/tr/kayit-bilgileri/

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş