ALMANYA
Gündem

Almanya’da Camiye Yine Çirkin Saldırı: Kapıya Gamalı Haç Çizildi

Almanya'da IGMG Frankfurt Höchst Camii'ne 3 Mart Salı günü İslam düşmanı motifli bir saldırı gerçekleştirildi.
11 Mart 2021
İslam Toplumu Millî Görüş Frankfurt Höchst Camii @Facebook

Almanya’nın Frankfurt kentinde bulunan İslam Toplumu Millî Görüş’e ait Frankfurt Höchst Camii’ne 3 Mart Salı günü İslam düşmanı motifli bir saldırı gerçekleştirildi. Buna göre caminin bir kapısına kimliği belirlenemeyen kişiler tarafından gamalı haç çizildi. Yapılan saldırı, Frankfurt polisi tarafından da doğrulandı.

Aynı Camiye Benzer Bir Saldırı Gerçekleştirilmişti

17 Şubat 2021 tarihinde de yine aynı camiye benzer bir saldırı gerçekleştirilmişti. Ayrıca ocak ayı sonunda da yabancı bir kişi, camiye izinsiz girmiş, cami halısını yakmaya çalışmıştı. Saldırgan, olay yerinden yakalanmadan uzaklaşmıştı. Frankfurt Höchst Camii Başkanı Şenol Toker, yapılan bu saldırıyı kınamış, saldırganın yakalanmasını ve bu saldırının açığa kavuşturulmasını ümit ettiğini açıklamıştı.

Polis vatandaşlardan yardım bekliyor

Frankfurt polisi ise saldırganları henüz yakalayamadı. Polis, buna göre şehirde yaşayan vatandaşları, saldırının açıklığa kavuşturulması ile alakalı destek olmaya çağırdı. Saldırıyla ilgili herhangi bir ipucuna tanıklık edilmesi durumunda, bunun hemen kendilerine bildirilmesini istediklerini ifade etti.(bb)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş