Gündem

Krefeld’deki Polis Şiddeti Tepki Topladı; Emniyet Soruşturma Başlattı

Almanya’nın Krefeld kentinde polisin bir yangın sonrasında bir kişiye şiddet uygulaması sosyal medyada tepki çekti. Sosyal medyada yayımlanan görüntüler üzerine soruşturma başlatıldı.
11 Ekim 2020

Almanya’nın Krefeld kentinde bir binada yangın çıkması sonrasında, olay yerinde polislerin bir vatandaşı dövmesi tepkilere yol açtı. Tepkiler, olayla ilgili video görüntülerinin sosyal medyada yayımlanması üzerine daha da arttı.

Gelişmelerle ilgili ön açıklama yapan Krefeld polisi, olayı “ilgili adam, polisin duman dolu meskenden kendilerini kurtarmak istemesine direndi. Bu direnişi üzerine, adamın emniyetini temin etmek için polis de mecburen zor kullandı.” şeklinde değerlendirmişti.

Ancak videonun yayınlanması üzerine yeni bir açıklama yapan Krefeld polisi görüntülerin olayla ilgili farklı bir bakış açısı sunduğunu ve olayın araştırılacağını bildirdi.

Bazı polis sendikaları da görüntülere tepki gösterdi. Bu arada, twitter platformunda yayınlanan görüntülere daha sonra erişilemedi.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Fransa’daki İslami Kuruluşlar: “Cumhurbaşkanına Sunulan Metin, Müslümanları Suçlayıcı ve Ötekileştirici”

Fransa’da bir süredir tartışılan, Ulusal İmamlar Konseyi İlkeler Tüzüğü’ne imza atmayan Millî Görüş Fransa İslam Konfederasyonu, Fransa'daki Türk Müslüman Dernekleri Koordinasyon Komitesi ve Tebliğ Federasyonu ortak bir açıklama yaptı. İslami kuruluşlar, prensipte imamlar konseyi projesini desteklemekle beraber Macron'a sunulan metnin Müslümanları suçlayıcı ve ötekileştirici ifadeler içerdiğini açıkladı.

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş