Gündem

Bavyera’da Gece Sokağa Çıkma Yasağı Uygulanacak

Almanya’nın Bavyera eyaletinde, Çarşamba akşamı saat 21.00'den sonra sokağa çıkma yasağı uygulanıyor. Yasağa uymayana 500 Euro ceza verilecek. Eyalette anaokulları ve okullar da kapatılıyor.
14 Aralık 2020
@Shutterstock

Almanya’nın Bavyera Eyaleti, koronavorüs yayılımını önlemek amacıyla alınan tedbirler kapsamında Çarşamba akşamından sonra gece sokağa çıkma yasağı uygulayacak. Eyalet hükümeti, her hangi bir sınıfa istisna getirmeden bütün okulların kapatılmasına karar verdi. Ancak, evde çocuklarına bakma imkanı olmayan ailelerin çocuklarına anaokulunda bakılabilecek. Aynı durumda olan ilkokul çocukları için de okullar istisnaî olarak açık tutulacak.

Eyalet Başbakanı Markus Söder tarafından yapılan açıklamada Çarşamba akşamı saat 21.00’den sonra da eyalette sokağa çıkma yasağı uygulanacak. Bu saatten sonra dışarıya çıkanlar ikna edici bir gerekçe sunacak. Aksi takdirde 500 Euro ceza ödeyecek.

Markus Söder, Federal Başbakan ve diğer eyalet başbakanlarının ortak toplantısında alınan tedbirlere ilaveten daha katı bir uygulamaya geçileceğini bildirdi. 5 Ocak’ta yapılması planlanan eyalet başbakanları toplantısına kadar alınan önlemlerin sonuçlarının gözlemleneceğini de bildiren Bavyera Başbakanı, o zamana kadar alınacak sonuçların, sıkı tedbirlerin 10 Ocak sonrasında da devam edip etmeyeceğinin kararının verilmesinde önemli olacağını söyledi.

Bavyera eyaletinde tedbirlerin nasıl uygulanacağı hakkında meclis görüşmesi ise yarın yapılacak. Meclis kararı sonrasında, tedbirlerin son hâli uygulamaya konulacak.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş