Gündem

“Müslümanlar Amsterdam’ın Bir Parçasıdır”

Saldırıya uğrayan Ayasofya Camii yönetimi ile görüşen Amsterdam Belediye başkanı Femke Halsema, Müslümanların Amsterdam'ın bir parçası olduğuna vurgu yaptı.
19 Aralık 2020
Amsterdam Belediye Başkanı Femke Halsema, Şubat ayında Ayasofya Camii'nı zıyaret edecek (at5)

Amsterdam Belediye Başkanı Femke Halsema, taşlı saldırıya uğrayan Amsterdam Ayasofya Camii yöneticileri ile görüştü. Görüşmede Kuzey Hollanda Milli Görüş Federasyonu Başkanı Mustafa Hamurcu da bulundu. Hoşgörüsüyle tanınan Amsterdam’da farklı insnaların bir arada yaşamasını etkileyecek her hangi bir saldırıyı kabullenmediklerini bildiren Belediye Başkanı Femke Halsema, camilerinn korunmasına ilişkin daha etkin tedbirlere baş vurulacağını söyledi.

Bu arada Amserdam’da yayın yapan AT5 televizyonunda da bir konuşma yapan Belediye Başkanı camilerle ilgili tedbirleri görüşmek üzere ayrıca Şubat ayında Ayasofya Camii’ni de bizzat gelerek ziyaret edecek.

Televiyzonda halka seslenen başkan Halsema “şehrimizin bir parçası olan Müslümanlara saygı gösterilmelidir” dedikten sonra, “Şu anda hepimiz pandemi ile mücadele ederken, Noel’e yaklaşıyoruz. Tolerans bu şehrin özelliği. Onun için herkes, farklı olan bir diğerine saygılı olmak durumundadır.” çağrısı yaptı.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş