HOLLANDA
Toplum

Kuzey Hollanda Milli Görüş Federasyonu’ndan Başkonsolosa İade-i Ziyaret

Kuzey Hollanda Milli Görüş Bölge Başkanı Mustafa Hamurcu ile heyeti, Amsterdam Başkonsolosu Engin Arıkan’a iade-i ziyarette bulundu.
ALİ ANDAL
25 Aralık 2020

Kuzey Hollanda Milli Görüş Federasyonu, Amsterdam Ayasofya Camii’ne saldırı girişimi sebebiyle ziyarette bulunan Amsterdam Başkonsolosu Engin Arıkan’a iade-i ziyarette bulundu.

“Belediye Başkanı ile İrtibat Hâlindeyiz”

Görüşmede Kuzey Hollanda Milli Görüş Bölge Başkanı Mustafa Hamurcu ile heyeti hazır bulundu ve son durum hakkında bilgi verdi. Hamurcu, Belediye Başkanı ve diğer yetkililer ile İrtibatlı olduklarını belirterek, ilgi ve alakalarından dolayı teşekkür etti.

Amsterdam Ayasofya Camii’ne saldırı

Hollanda Amsterdam Ayasofya Westermoskee Camii, 14 Aralık Pazartesi akşam kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından saldırıya uğramıştı. Saldırgan, kaldırım taşıyla caminin camını kırmıştı.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Brüksel Hitabet Yarışmasını La Vertu İslam Okulu Öğrencileri Kazandı

Brüksel parlamentosunun okullar arasında düzenlediği hitabet yarışmasını, La Vertu (Erdem) okulu öğrencilerinden Assia ve Zineb kazandı. Yarışma ile, öğrencilerin bir konuya hazırlanarak öz güvenleri ile fikirlerini ortaya koyma ve kendi fikirlerini savunabilme kabiliyeti kazanmaları amaçlanıyor.

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş