KORONAVİRÜS
Gündem

Uğur Şahin: Koronavirüs 10 Yıl Daha Bizimle Olacak

Koronavirüs aşısını geliştiren BioNTech'in CEO'su Prof. Dr. Uğur Şahin, koronavirüsün 10 yıl daha var olacağını kaydetti.
01 Ocak 2021
@aa

Koronavirüs aşısını geliştiren BioNTech’in CEO’su Prof. Dr. Uğur Şahin, koronavirüs salgını ile ilgili açıklamalarda bulundu. Yeni tip koronavirüsün 10 yıl daha var olacağını kaydetti. “Her daim yeni enfeksiyon ve salgınlara alışmak zorunda olacağız.” İfadelerini kullandı.

“Normal kelimesi için yeni bir tanım gerek”

Uğur Şahin, hayatın ne zaman normale döneceğiyle alakalı ise “Normal kelimesi için yeni bir tanım gerek. Eğer ‘normal’ ile mağazaların normal şekilde çalışmaları, hastaneye kaldırılanlar ve hayatını kaybedenlerin sayısının düşürülmesi kast ediliyorsa, bu, aşı ile yaz sonuna doğru mümkün olabilir.” diye kaydetti.

“farklı üreticilerin aşılarına da ihtiyaç var”

Koronavirüs salgınına karşı başarılı olmak için sadece BioNTech aşısına ihtiyaç duyulmaması gerektiğinin altını çizen Şahin, bu noktada farklı üreticilerin aşılarına da ihtiyaç duyulduğunu belirtti. “Bu şekilde yeteri derecede aşı üretilmiş olur ve nüfusun yüzde 60, 70 veya 80’i ilkbahardan önce aşı olabilir.” diye konuştu.(bb)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş