ALMANYA
Gündem

Almanya’da Kovid-19 Nedeniyle Günlük Ölüm Sayısında Yeni Rekor

Almanya'da koronavirüs salgınında son 24 saatte 1188 kişinin yaşamını yitirmesiyle, salgının başından bu yana en yüksek günlük can kaybı sayısına ulaşılmış oldu.
08 Ocak 2021
@aa
@aa

Almanya’da bulaşıcı hastalıklar alanında çalışmalar yürüten Robert Koch Enstitüsünden (RKI) yapılan açıklamaya göre, ülkede son 24 saatte 31 bin 847 kişiye Kovid-19 tanısı konuldu. Böylelikle toplam vaka sayısı 1 milyon 866 bin 887’e yükseldi. Son 24 saatte 1188 kişinin virüs nedeniyle yaşamını yitirmesiyle toplam can kaybı da 38 bin 795’e çıktı. Buna göre salgının başından beri kaydedilen en yüksek günlük ölü sayısına ulaşılmış oldu.

Ölü Sayısı 1188

Ülkede şimdiye kadar en yüksek günlük ölü sayısı 1129 ile 30 Aralık’ta kaydedilmişti. Almanya’da Kovid-19’dan iyileşenlerin sayısı ise 1 milyon 494 bin 100 olarak açıklandı. Kovid-19 nedeniyle yoğun bakımda yatan hasta sayısının 5 bin 491 olduğu, bunlardan 3 bin 99’unun entübe edildiği bildirildi. Ülkede 417 bin kişiye korona aşısının ilk dozunun uygulandığı belirtildi.

Halk Aşıya Sıcak Bakmıyor

Öte yandan Almanya’da halk, ülkede salgının bu denli yayılmasına rağmen koronavirüs aşısına pek sıcak bakmıyor. YouGov araştırma şirketi tarafından yapılan “Koronavirüse karşı aşı zorunlu olsun mu?” anketinde, yüzde 56 ile halkın büyük çoğunluğu aşı zorunluluğuna karşı çıktı. Katılımcıların yüzde 33’ü aşının zorunlu olmasını istediğini ifade etti. Geri kalan yüzde 11’lik kısım ise bu konuda görüş belirtmedi.(AA,C)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Fransa’daki İslami Kuruluşlar: “Cumhurbaşkanına Sunulan Metin, Müslümanları Suçlayıcı ve Ötekileştirici”

Fransa’da bir süredir tartışılan, Ulusal İmamlar Konseyi İlkeler Tüzüğü’ne imza atmayan Millî Görüş Fransa İslam Konfederasyonu, Fransa'daki Türk Müslüman Dernekleri Koordinasyon Komitesi ve Tebliğ Federasyonu ortak bir açıklama yaptı. İslami kuruluşlar, prensipte imamlar konseyi projesini desteklemekle beraber Macron'a sunulan metnin Müslümanları suçlayıcı ve ötekileştirici ifadeler içerdiğini açıkladı.

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş