Gündem

Almanya Başbakanı Merkel: Trump’ın Hesabının Kapatılması Problemli

Alman hükûmet sözcüsü Steffen Seibert, Başbakan Angela Merkel'in, ABD Başkanı Donald Trump'ın sosyal medya hesabının Twitter tarafından kapatılmasını "problemli" olarak değerlendirdiğini söyledi.
12 Ocak 2021
@Shutterstock

Alman hükûmet sözcüsü Steffen Seibert, Berlin’de düzenlediği basın toplantısında Başbakan Angela Merkel’in, ABD Başkanı Donald Trump’ın sosyal medya hesabının Twitter tarafından kapatılmasını “problemli” olarak değerlendirdiğini söyledi.

“İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ TEMEL BİR HAK”

Seibert, ifade özgürlüğünün olağanüstü öneme sahip, temel bir hak olduğunu anımsatarak, bu temel hakka, sadece yasalar ve kanun koyucular tarafından belirlenen çerçevede müdahale edebileceğini belirtti. Sözcü Seibert “Sosyal medya platformu yönetimlerinin kararından sonra değil, bu bakış açısından Başbakan Merkel, ABD Başkanı’nın hesaplarının şimdi kalıcı olarak askıya alınmasını problemli görüyor.” ifadesini kullandı.

“ASKIYA ALMAK YERİNE PAYLAŞIMLARA NOT DÜŞÜLSÜN”

Sosyal medya şirketlerinin, siyasi iletişimin nefretle, yalanlarla ve şiddeti teşvik etmekle zehirlenmemesi konusunda sorumluluk taşıdıklarını hatırlatan Seibert, bu tarz olumsuz paylaşım yapıldığında seyirci kalınmaması gerektiğini, son zamanda olduğu gibi paylaşımlara not düşülmesi gibi uygulamalara gidilebileceğini kaydetti. (AA,C)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş