ALMANYA
Gençlik

Almanya’da NRW Aile Birliği’nden İlginç Talep: “Tüm Öğrenciler Sınıfta Kalsın”

Almanya’da NRW Aile Birliği’nden yapılan öneride, tüm öğrencilerin bu yıl sınıfta kalmaları gerektiği belirtildi.
21 Ocak 2021
@Shutterstock

Almanya’da NRW Aile Birliği, ilginç bir öneri ile gündeme geldi. Birliğin Başkanı Petra Windeck, korona salgınında uzaktan eğitim gören öğrencilerin ailelerinin zorlandıklarını belirtirken, bunun böyle devam edemeyeceğini belirtti. İş ile uzaktan eğitimin beraber yürütülmesiyle ilgili zorlukların olduğunun altını çizdi. Ayrıca uzaktan eğiitmde teknik problemlerin meydana geldiğini ifade etti. Bu yüzden tüm öğrencilerin bu yıl sınıfta kalmaları gerektiğini belirtti.

“Büyük Bir Gerileme Söz Konusu”

Windeck, yaptığı açıklamada, “Bu noktada duracağız ve ebeveynlerden öğretmen rolünü üstlenmelerini istemeyi bırakacağız. Tüm öğrenciler sınıfta kalacak.” diye kaydetti. Ayrıca öğretmenler arasında yapılan bir araştırmaya göre, pandemi sürecinde geçtiğimiz yıl eğitim konusunda büyük bir gerilemenin söz konusu olduğunu ifade eden Windeck, “Bu gerileme, özellikle okulların 14 Şubat’tan sonra da normale dönmeyeceğini varsayarsak, daha da büyüyebilir.” diye konuştu.

“Hiçbir Öğrenci Sınıfta Kalmamalı”

Öte yandan Alman Çocuk ve Genç Tıbbı Akademisi Genel Sekreteri de konuyla ilgili açıklamalarda bulunurken, “Komple bir neslin, şu anki kararlar neticesinde bir ömür dezavantaj yaşayacaklarından eminiz.” diye konuştu. NRW Öğrenci Temsilciliği de eğitimdeki duraksama ve uzaktan eğitim sebebiyle sosyal açıdan zayıf olan öğrencilerin yaşadığı dezavantajların ortadan kaldırılmasıyla ilgili bir çözüm üretilmesi yönünde talepte bulundu. Öğretmen Birlikleri de eğitim seviyesinin düşmesiyle ilgili şikâyetlerini dile getirdi. Çözüm olarak ise Windeck’in aksine, hiçbir öğrencinin sınıfta kalmaması gerektiğini savundu.(bb)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş