ALMANYA
Gündem

IGMG’den Lübcke’nin Katiline Verilen Hapis Cezasıyla İlgili Açıklama: “Memnuniyetle Karşılıyoruz”

İslam Toplumu Millî Görüş Genel Sekreteri Bekir Altaş, Kassel Valisi Walter Lübcke'yi öldüren Stephen Ernst’e ömür boyu hapis cezası verilmesinin ardından açıklama yaparken, kararı memnuniyetle karşıladıklarını ifade etti.
28 Ocak 2021
@Facebook

İslam Toplumu Millî Görüş (IGMG) Genel Sekreteri Bekir Altaş, Kassel Valisi Walter Lübcke’nin öldürülmesi ile alakalı davada alınan karar münasebetiyle bir açıklama yaptı. “Lübcke davasında alınan kararı memnuniyetle karşılıyoruz. Şimdi olay siyasi açıdan da aydınlatılmalı, NSU yapılanması ve güvenlik birimleriyle olan bağlantılara dair sorulara acilen yanıt verilmelidir.” diye kaydetti.

“Katile verilen Ceza Makuldür”

Walter Lübcke’nin katiline verilen cezanın makul olduğunu da belirten Altaş, “Katil, kendisini aşırı sağ ile mücadeleye adamış cesur bir insanı katletmiştir. Bu bağlamda katilin bu menfur eylemi aynı zamanda her birimize, anayasal düzenimize ve toplumun tamamına yönelik olarak da gerçekleştirilmiştir.” diye konuştu.

“eylemin incelenmesine son verilmesi asla düşünülemez”

Son olarak mahkeme kararı ile birlikte, eylemin incelenmesine son verilmesinin ise asla düşünülemez olduğunu belirten Altaşi “Dava sürecinde güvenlik birimlerinin ihmalleri gün yüzüne çıkmıştır. Bu ihmallerin siyaset tarafından kapsamlı ve eksiksiz bir şekilde incelenmesi gerekmektedir. Özellikle failin NSU yapılanması ile oğlan bağlantısına dair cevaplanmayan sorular bizleri derin endişelere sevk etmektedir.” ifadelerini kullandı.(c)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş