Gündem

İngiltere, 4 Yaşındaki Çocuğu “Radikal İslamcı” Diye Aşırılıkla Mücadele Programı’na Aldı

İngiltere'de, 4 yaşındaki Müslüman bir çocuk, Fortnite isimli bir oyundan bahsetmesine rağmen, babasının bomba ve silahı olduğu şeklindeki konuşmasından sonra öğretmeni tarafından polise ihbar edildi. Polis, çocuğu Aşırılıkla Mücadele Programı'na aldı.
02 Şubat 2021
4 yaşındaki Müslüman çocuk Fortnite isimli oyundan bahsetmesine rağmen, evini polis bastı, çocuk da Aşırılıkla Mücadele Programı'na alındı.

İngiltere, dört yaşındaki Müslüman çocuğu “radikal İslamcı” diye Aşırılıkla Mücadele Programı’na aldı. Okul saatlerinden sonra okuldaki bir programa katılan 4 yaşındaki Müslüman çocuğun, babasının evdeki çekmecelerde silah ve bomba sakladığını söylediği ileri sürüldü.

Guardian gazetesinin haberine göre, polis hemen çocuğun ailesinin evini bastı. 4 yaşındaki çocuk da aşırılıkla mücadele programaına sevkedildi.

Ancak, daha sonra, okuldaki programa katılan öğretmenlerle yapılan görüşmelerin kayıtlarının incelenmesi sonrasında çocuğun Fortnite isimli oyundan bahsettiği ortaya çıktı.

Çocuğun annesi, “Biz beyaz ırktan olsaydık ve Müslüman olmasaydık bunlar başımıza gelmezdi.” dedi. Çocuğun annesi ayrıca, “Bir öğretmenin, hayaller içerisinde yaşayan küçücük bir çocuğun durumunu biliyor olması lazım. Eminim, bizim çocuğumuz beyaz ırktan bir çocuk olsaydı, başına böyle bir şey gelmezdi.” dedi.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş