ALMANYA
Gençlik

Almanya’da Vefat Eden Türkiye Kökenli Genç Adına 13 Su Kuyusu Açılacak

Almanya’da 26 yaşındaki Muhammed Öztaş’ın vefatı sonrası arkadaşları, kendisi adına 32 bin 500 Euro toplayarak, Afrika’da 13 adet su kuyusu açtırma kararı aldı.
23 Şubat 2021

Almanya’da 17 Ocak 2021 tarihinde hayatını kaybeden İslam Toplumu Millî Görüş Duisburg Mevlana Camii Kütüphane Gençlik Teşkilatı eski Başkanı Muhammed Öztaş, vefatı sonrası da büyük hayıra vesile oldu. Vefat etmeden önce su kuyusu açmaya niyetlenen fakat bu çalışmayı tamamlayamadan hayata gözlerini yuman Öztaş’ın arkadaşları, kendisinin bu isteğini gerçekleştirmek için gerekli olan miktarın tam 13 katını topladı. Buna göre Afrika kıtasında 13 adet su kuyusu yaptırılacak.

“Herkese çok teşekkür ediyorum”

Konuyla ilgili Camia’ya konuşan Duisburg Mevlana Camii Kütüphane Gençlik Teşkilatı Başkanı Kerim Gümüş, “Yaklaşık 700 kişinin katılımıyla, biz bir kuyuya niyet etmişken, 13 kuyuluk bir mebla biraraya geldi.” diye kaydetti. Uzaktan ve yakından insanların destekleri ve hayır dualarının kendilerini çok memnun ettiğini ve bunun örnek bir dayanışma olduğunu belirtti.

“13 kuyuyu Afrika kıtasında açtıracağız”

Yakın zamanda Hasene derneği aracılığıyla bu 13 kuyuyu Afrika kıtasında açtıracaklarını da belirten Gümüş, “Kütüphane gençliğimiz, Mevlana cemiyetimiz ve Öztaş ailesi adına herkese çok teşekkür ediyorum. Allah herkesten razı olsun.” ifadelerini kullandı.

Muhammed Öztaş, 26 yaşında, bademcik iltihabı sonrası vücudunu kaplayan enfeksiyon nedeniyle hayatını kaybetmişti.(bb)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş