Gündem

“Yerel Siyasal Katılım Hayatı Doğrudan Etkiliyor”

Seçimlere katılınmasını isteyen Hessen İslam Konseyi Başkanı İbrahim Gülsever, “İnsanların gündelik hayatını doğrudan etkileyen kararlar, yerel siyasetçiler tarafından alınıp yürürlüğe konulmaktadır.” dedi.
13 Mart 2021
Hollanda'da Seçim: Kovid-19'un yayılma riskini azaltmak için normal şartlarda bir günde yapılan seçim, bu yıl 15-17 Mart'ta gerçekleşecek. @Shutterstock

Yarın Almanya’nın üç eyaletinde seçimler yapılıyor. Hessen eyaletinde belediye seçimleri yapılırken Baden Württemberg ve Rheinland Pfalz eyaletlerinde ise eyalet parlamento seçimleri yapılacak.

Hessen’deki İslami cemaatler seçimlere katılım çağrısı yaptı. Hessen İslam Konseyi Başkanı İbrahim Gülsever, yaptığı açıklamada, insanların gündelik hayatını doğrudan etkileyen kararların yerel siyasetçiler tarafından alınıp yürürlüğe konulduğunu söyledi. Bunun için, seçimlere katılarak mutlaka demokratik hakkın kullanılmasını isteyen Hessen İslam Konseyi Başkanı İbrahim Gülsever, katılımın aynı zamanda aşırı sağın yerel idarelerdeki ağırlıklarını azaltacağını söyledi.

Hessen İslam Konseyi Başkanı İbrahim Gülsever: “Seçimler hayatı doğrudan etkiliyor.”

İbrahim Gülsever seçimlere katılımın ihmal edilmemesi uyarısı yaptıktan sonra, seçmenlerin kendilerine yakın aday ya da partilere oy vermesini istedi. “Camilerin korunması, devlet dairelerinde kurumsal ayrımcılıkla mücadele gibi temel konular ancak siyasal katılımla sonuca ulaştırılabilir.” diyen Gülsever, ayrıca, Yabancılar Meclisi ya da Uyum Meclisleri diye bilinen meclislere de aday ya da seçmen olarak katılınmasını istedi.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş