Dünya

Avustralya’da Açık Cami Günü

Avustralya’nın Victoria eyaletinde yapılan Açık Cami Günü programlarına Melbourne’deki İslam Toplumu Millî Görüş Dandenong Şubesi Emir Sultan Camii de katıldı. Program’da İslam, Müslümanlar ve Emir Sultan Camii hakkında bilgi verildi.
16 Mart 2021
Açık Cami Günü’nde Zelanda’nın Christchurch şehrinde terörist saldırısında katledilen kardeşlerimize dua edildi.

Avustralya’nın Victoria eyaleti İslam Konseyi eyalet çapında İslam ve camilerin tanıtımı için Açık Cami Günleri düzenledi. Eyaletteki 15 cami ve İslam merkezinde düzenlenen programlardan birisi de Avustralya İslam Toplumu Millî Görüş teşkilatlarının Melbourne’deki Dandenong Şubesi Emir Sultan Camiinde düzenlendi.

Emir Sultan Camiindeki Açık Cami Günü organizesini cemiyetin Gençlik ve Kadınlar Gençlik Teşkilatı icra etti.

Ziyaretçiler, cami ve İslam hakkında bilgi aldı

 

Ziyaretçiler, Emir Sultan Camii’nin hizmetlerinin yanı sıra İslam, Müslümanlar, cami ve ibadetler hakkında çeşitli sorular sordu. Sorulara cami içinde cevaplar verildi. Öte yandan misafirlere Kur’an-ı Kerim’in İngilizce meali, İslam ve İslam’ın namaz, zekat, oruç gibi ibadetleri hakkında hazırlanan broşürler verildi. Ziyaretçilere ayrıca, yiyecek ve içecek de ikram edildi.

Emir Sultan Camiini ziyaretler edenler arasında bölgenin Federal Milletvekili Julian Hill ile birlikte, belediye, kilise ve polis teşkilatından temsilciler vardı. Victoria Eyaleti Yahudi Konseyi Başkanı Frank Greenstein, Victoria İslam Konseyi Başkanı Mohamed Mohideen ile Avustralya İslam Toplumu Millî Görüş Bölge Kurumsal İletişim Başkanı Kerim Buday da ziyaretçiler arasında yer aldı.

Açık Cami Günü programı çerçevesinde ziyaretçiler öğle namazını izledi.  Dandenong Şube Sekreteri Kamil Ercan misafirlere İslam ve camiin hizmetleri hakkında bir sunum yaptı. Bölge İrşad Başkanı ve Emir Sultan Camii İmam-Hatibi Mehmed Salih Doğan da Kur’an okuyarak İngilizce mealini sundu.

Program sonrasında, 2. yılını dolduran 15 Mart 2019 Yeni Zelanda’nin Christchurch şehrinde terörist saldırısında katledilen kardeşlerimizin ruhları için İngilizce dua yapıldı.

Dandenong Emir Sultan Camii

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş