Gençlik

Suriyeli Münir Duisburg Mevlana Camii’nde Hafız Oldu

IGMG Duisburg Mevlana Camisi Hafızlık Kurumu'nda 50'ye yakın Suriyeli öğrenci Kur'an eğitimi alıyor. Öğrencilerden Münir Hattab hafızlığını tamamlayarak Mevlana Camii'nin 10. hafızı oldu.
23 Mart 2021

Almanya’nın Duisburg şehrinde İslam Toplumu Milli Görüş’e (IGMG) bağlı Mevlana Camisi Hafızlık Kurumu, yeni hafızlar yetiştirmeye devam ediyor. Mevlana Camii Hafızlık Kurumu’nda son olarak Suriye’deki savaştan kaçarak ailesi ile birlikte önce Türkiye’ye oradan da Almanya’ya gelen Münir Hattap hafızlık sevincini yaşadı. 2019 Haziran’ında başladığı hafızlığını tamamlayan 14 yaşındaki Münir için Mevlana Camii’nde cuma namazı sonrası merasim töreni düzenlendi.

İslam Toplumu Milli Görüş Düsseldorf Bölge Başkanı Bayram Kılıç, hafızlık kurumunun 10’uncu hafızının Suriyeli Münir olduğunu söyledi. Kılıç, “Bu durum bizi hem duygulandırdı hem sevindirdi. Ümmet anlayışı olan İslam Toplumu Milli Görüş Toplumu’nun gerçeklerini bir kez daha ortaya koydu.” ifadelerini kullandı.

“10’uncu hafızımızı çıkarmanın onurunu yaşıyoruz”

Mevlana Camii İmam Hatibi Talip Toklu da, pandemi başlamadan önce Mevlana Camisi olarak Suriyeli öğrencilere de kapılarını açtıklarını söyledi. 50’ye yakın Suriyeli öğrencinin Kur’an eğitimine devam ettiğini ifade etti. Toklu, “10’uncu hafızımızı çıkarmanın onurunu yaşıyoruz.” diye konuştu.

Münir Hattab da hafız olduğu için çok mutlu olduğunu belirterek, hocası ve kendisine verdikleri destekten dolayı anne ve babasına çok teşekkür ettiği söyledi.

Öğrencilerden Münir Hattab hafızlığını tamamlayarak Mevlana Camii’nin 10. hafızı oldu.

Mevlana Camisi Hafızlık Kurumu’nda, 91’i hafızlık olmak üzere 450’ye yakın öğrenci eğitim görüyor.(fk)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş