Gündem

İngiltere Aşı Pasaportu Uygulamasına 15 Nisan’da Başlıyor

İngiltere aşı pasaportu uygulamasına spor müsabakaları ile 15 Nisan’da başlıyor. Pasaportta aşı, en son yapılan negatif test sonucu ile kazanılmış bağışıklık bilgileri yer alacak. Bu bilgilerden birisi bulunan kişinin pasaportu geçerli sayılacak.
05 Nisan 2021
İngiltere aşı pasaportu uygulamasına 15 Nisan'da spor müsabakaları ile başlayacak.

İngiltere, koronavirüse karşı hızlı bir şekilde aşılama yaptıktan sonra şimdi de aşı pasaportu uygulamasına başlayacak. Aşı pasaportu 15 Nisan’da başayacak olan spor müsabakaları ile uygulamaya konulacak.

İlk uygulama Wembley Stadyumunda 15 Nisan’da yapılacak olan FA Kupası Final maçında gerçekleşecek. Daha sonra da 16 Nisan’da Liverpool’de yapılacak olan maçlarda aşı pasaportu uygulaması yapılacak.

Liverpool Üniversitesi öğretim üyelerinden Prof. Dr. Iain Buchan’ın denetleyeceği Liverpool korona aşı pasaportu uygulaması kentteki çeşitli etkinliklerle de denemeye konulacak. Bunlar arasında 4 eğlence merkezi, bir iş konferansı ve sinemalar da yer alıyor.

Sheffield Dünya Bilardo Şampiyonası da koronavirüs aşı pasaportu ile izlenebilecek. Aşı pasaportları ilk etapta sınırlı bir süre için geçerli olacak. Pasaportta aşı, en son yapılan negatif test sonucu ile kazanılmış bağışıklık bilgileri yer alacak. Bu bilgilerden birisi bulunan kişinin pasaportu geçerli sayılacak. (c)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş