Gündem

İngiltere ve Danimarka’dan Türkiye’ye Uçuşlar Başlıyor

THY Genel Müdürü’nden yapılan açıklamada, İngiltere ve Danimarka'dan Türkiye'ye uçuşların yeniden başlayacağı duyuruldu.
22 Nisan 2021
@aa

Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Bilal Ekşi, İngiltere ve Danimarka’dan Türkiye’ye uçuşların yeniden başlayacağını duyurdu. THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında, “İngiltere ve Danimarka’dan Türkiye’ye uçuşlar açılıyor. Otoritelerimizce alınan karara istinaden son 72 saatte yapılanPCR testi Negatif olmak kaydı ile İngiltere ve Danimarka’dan Türkiye’ye yolcu gelişine müsaade edilecektir. Lütfen seferlerimizi takip ediniz.” ifadelerini kullandı.

“10 günlük karantina uygulamasına son verildi”

Türkiye’nin Londra Büyükelçiliği’nden yapılan açıklamada da “Birleşik Krallık’tan ülkemize doğrudan uçuşla seyahat edilmesine yönelik Kovid-19 salgını tedbirleri çerçevesindeki kısıtlamalar kaldırılmıştır. Birleşik Krallık’ta son 10 gün içinde bulunan ve Türkiye’ye gelen kişilere yönelik 10 günlük karantina uygulamasına da son verildiği ifade edildi.” ifadeleri yer aldı.

İngiltere’den Türkiye’ye seyahat etmek isteyen kişilerin buna göre son 72 saat içerisinde negatif PCR testi yaptırması gerektiğinin altı çizildi. Bu uygulamadan 6 yaş altındakilerin muaf tutulduğı belirtildi.(AA,C)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş