Toplum

Hasene International Derneği İhtiyaç Sahiplerine Yardımlarını Sürdürüyor

Hasene International Derneği “Zekât Fitre İle Servetimiz Temizlensin” sloganıyla zekât ve fitre kampanyasına devam ederken, Afrika'da ve Avrupa'nın farklı noktalarında da mültecilere ve ihtiyaç sahiplerine yardımlarını sürdürüyor.
Murat Kubat
02 Mayıs 2021
@camiahaber

Hasene insani yardım derneği “Zekât Fitre İle Servetimiz Temizlensin” sloganıyla yürüttüğü Zekât Fitre Kampanyası tüm yoğunluğu ile devam ediyor. Yaklaşan bayram vesilesiyle bağışçılar zekât ve fitrelerini verme hususunda acele ediyor. Afrika’da 17 ülkede iftar programı düzenleyen Hasene, ayrıca Avrupa’nın farklı noktalarında da mülteciler ve ihtiyaç sahipleri için iftarlık paketler hazırlıyor.

”ZEKÂT FİTRE KAMPANYAMIZDA BAĞIŞÇILARIMIZIN TEVECCÜHÜNÜ GÖRÜYORUZ”

Bu konuda çalışmalarla ilgili Hasene kampanyalar sorumlusu Erol Aldemir şöyle konuştu:

“Hasene Derneği olarak başta Afrika’da yetimhanelerimizin olduğu Çad, Nijer ve Sierra Leone ülkeleri olmak üzere toplam 17 ülkede ihtiyaç sahipleri için iftar yemeği veriyoruz. Bu ülkelerin dışında; Hasene Derneği’nin katkılarıyla Avrupa’da İslam Toplumu Millî Görüş Teşkilatlarına ait birçok camiide sıcak yemek ikram paketleri dağıtıyoruz. İlgili camilerde yıllardır bir gelenek olarak verilen iftar yemeği pandemi sebebiyle verilemez duruma gelmişti. Bu geleneğin bir devamı olarak alt yapısı müsait camilerimizde iftarlık paketlerini hazırlıyor ve başta mülteciler olmak üzere, diğer ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Zekât kampanyamızda da sona yaklaşırken, bağışçılarımızın teveccühünü ziyadesiyle görüyoruz.”

“ZEKât FİTRE ile daha kalıcı etki oluşturmaya çalışıyoruz”

Kampanya ile alakalı açıklama yapan Hasene International Derneği Başkanı Mesut Gülbahar, “Zekât çalışması ile ihtiyaç sahiplerinin kendi ayakları üzerinde durması için destekliyoruz. Zekât vermek suretiyle verdiğimiz kişiyi ayağa kaldırabiliyorsak, istihdam oluşturabiliyorsak, kendisi kendi geçimini sağlar hâle gelebiliyorsa zekât amacına ulaşmış demektir. Zekât ile daha kalıcı etki oluşturmaya çalışıyoruz. Bu katkı ile evine ekmek götüren babanın, ev bütçesine katkı sağlayan annenin dualarını almış oluyoruz ki bu bizim için çok önemli.” demişti.

Zekât Ve Fitre Bağışları

Zekât ve fitre bağışları gerek Hasene‘nin sayfasından online olarak gerekse farklı bölgelerdeki temsilcilikler eliyle alınmaktadır. Ülke ve bölge temsilciliklerinin iletişim adresine de www.hasene.org sayfası üzerinden ulaşılabilir. Camilere, cemiyetlere ve posta kutularına bırakılan zekât ve fitre zarfları zekât toplayan görevlilere ulaştırılmak suretiyle zekât ve fitre yardımları yapılabilir. Bu zarflarda yer alan el ilanlarında zekâtın nasıl hesaplanacağı bilgisi de yer almaktadır.

 

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş