Toplum

Hasene, Filistin ve Filistin Mültecilerine Yönelik Yardımları Artırıyor

Dünyanın birçok noktasında mağdur ve mazlumlara yardım eli uzatan uluslarası insani yardım derneği Hasene, Filistin ve Filistin mültecilerine yönelik yardımları artırıyor.
11 Mayıs 2021

Uluslararası insani yardım kuruluşu Hasene, 2021 yılı Ramazan ayı kumanya kampanyasını ve insani yardımları, ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaya devam ediyor. Filistin ve Filistin mültecilerine yönelik yardımların da artırılmasına karar verildi.

İslam Toplumu Milli Görüş (IGMG) de Hasene aracılığıyla Filsitin’de mülteciler ve ihtiyaç sahiplerine yardım eli uzatıyor. Hasene yardımları Filistin’deki partner kuruluşu Birleşmiş Milletler Filistinli Mültecilere Yardım Ajansı (UNRWA) aracılığı ile gerçekleştiriyor. Hasene International Başkanı Mesud Gülbahar, dünyanın birçok noktasında mağdur ve mazulmlara yardım eli uzattıklarını belirterek, Filistin’de de partner kuruluş aracılığı ile mülteci ve mağdurlara yardımları ulaştırdıklarını kaydetti. Gülbahar, bu yardımların artırılacağına dikkat çekti.

Zekat ve Fitre Kampanyası Devam Ediyor

Hasene uluslarası insani yardım derneği, mazlum ve mağdurlar için topladığı 144 bin 159 kumanyayı Ramazan ayının başında dağıtmaya başlamıştı. Hasene International Derneği’nin zekat fitre kampanyası da devam ederken, kampanya çerçevesinde gelen bağışlarla ihtiyaç sahiplerine Ramazan ayı sonrası yardımlar götürülmeye devam edecek.

Online bağış için www.hasene.org sitesi ziyaret edilebilir. Bağış yapacaklarların ilgili bölüme “Filistin” yazması yeterli olacak.

Online bağış için hesap bilgileri de şu şekildedir:

Kreissparkasse Köln
Hasene International e.V.
BIC: COKSDE33XXX
IBAN: DE80 3705 0299 0149 2890 54

(fk)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş