Toplum

Küçük Hafız Aldığı Hediyeyi Yetim ve Öksüzlere Bağışladı

İslam Toplumu Millî Görüş (IGMG) Duisburg Mevlana Camii Hafızlık Kurumu’nda hafızlığını tamamlayan Muhammed Talha Kurt, bir günde Kur’an-ı Kerim’i hatmetmesi sebebiyle kendisine IGMG Genel Bakanı Kemal Ergün tarafından verilen hediyeyi yetim ve öksüzlere bağışladı
19 Mayıs 2021
12 yaşındaki hafız Muhammed Talha Kurt bir günde Kur’an-ı Kerim’i hatmettiği için IGMG Genel Başkanı tarafından ödüllendirilmişti.

12 yaşındaki hafız Muhammed Talha Kurt yaptığı örnek davranış ile takdir topladı. CamiaTv’de bir günde Kur’an hatim eden Muhammed Talha Kurt, İslam Toplumu Millî Görüş (IGMG) Genel Başkanı Kemal Ergün tarafından kendisine teşekkür ve takdir nişanesi olarak verilen ödülü yetim ve öksüzlere bağışladı.

İslam Toplumu Millî Görüş (IGMG) Genel Başkanı Kemal Ergün’e ve Hasene International e.V. derneğine bir mektup gönderdi. Mektubunda kendisine IGMG Genel Başkanı tarafından takdim edilen hediyeyi Hasene aracılığı ile yetim ve öksüzlere bağışladığını dile getiren Hafız Muhammed Talha Kurt, “Onların da (Yetim ve ökszüler) bir nebze olsun yüzleri gülsün istiyorum. Allah’ım onların yar ve yardımcısı olsun inşallah. Bu hayra vesile olan başta Genel Başkanımız Kemal Ergün Bey’e ve Hasene’nin bütün çalışanlarına çok teşekkür ediyorum.” cümlelerine yer verdi.

IGMG Genel Başkanı Kemal Ergün sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Kendisi bu hediyeyi Hasene aracılığıyla yetim ve öksüzlere bağışladığını bildiren bir mektup gönderdi ve bizi bir kez daha mest etti. Hem ilmi hem de ahlakıyla örnek olan kardeşimizden Allah razı olsun.” dedi.

Hasene Başkanı Mesud Gülbahar da, Hafız Muhammed Talha Kurt’u örnek davranışından dolayı tebrik etti ve şöyle konuştu: “Çocuklarımızın paylaşma, yardımlaşma ve dayanışma bilincine sahip yetişmesi, digergam olması ve zor durumda bulunan insanları düşünmesi bizleri ziyadesiyle sevindirdi. Küçük hafız kardeşimizi örnek davranışından dolayı tebrik ediyor, eğitim hayatında başarılar diliyorum.”

Duisburg Mevlana Camiinde Hafız Oldu

IGMG Duisburg Mevlana Camii Hafızlık Kurumu’nda hafızlığını tamamlayan Muhammed Talha Kurt, geçtiğimiz ramazan ayında Camia Tv ekranlarında canlı yayınlanan programda tek oturuşta Kur’an’ı Kerim’i baştan sona okumuştu. IGMG Genel Başkanı Kemal Ergün Hafız Muhammed Talha Kurt’u “Yavrumuzu, ailesini ve onu yetiştiren hocaları yürekten tebrik ediyorum. Mevlana Camii’nin ve Hafızlık Kurumu’nun kurulmasında emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Bu tür gelişmeler geleceğe umutla bakmamıza vesile oluyor.” cümleleriyle taltif etmiş ve gayretlerinden dolayı parasal ödülde bulunmuştu.

Muhammet Talha Kurt’un mektubu

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş