Gündem

Türkiye Bir Ülkeye Daha PCR Test Zorunluluğunu Kaldırdı

Türkiye ile Sırbistan aşı olanlar ve koronavirüs hastalığı geçirenler için PCR testi şartını kaldırdı. Bulgaristan ile görüşmeler devam ediyor.
19 Mayıs 2021
Türkiye ile Sırbistan aşı olanlar ve korornavirüs hastalığı geçirenler için PCR testi şartını kaldırdı. Bulgaristan ile görüşmeler devam ediyor.

Yaz tatili yaklaşırken, Türkiye’nin yurt dışından gelenler için PCR testi zorunluluğunu kaldırıp kaldırmayacağı merak ediliyor. Bu konu ile ilgili ilk işaret ise Sırbistan ile Türkiye arasında imzalanan anlaşma ile verildi.

Koronavirüs tedbirleri içerisinde ülkelere giriş için zorunlu olan PCR testi, Türkiye ile Sırbistan vatandaşları için kaldırıldı. Türkiye ile Sırbistan vatandaşları koronavirüs aşı sertifikası ile seyahat edebilecek.

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada,  “Türkiye ve Sırbistan vatandaşları ülkelerinin yetkili otoritelerince tanzim edilen COVID bağışıklık/aşı sertifikası ile PCR testi istenmeden iki ülke arasında seyahat edebileceklerdir. Uygulama bugünden başlamaktadır.”ifadelerini kullandı.

Öte yandan Türkiye ile Bulgaristan arasında da bu konudaki görüşmelerin devam ettiği öğrenildi. Bulgaristan, Türkiye’den gelen aşı olmuş ya da hastalığı geçirmiş kişilere yönelik PCR testi zorunluluğunu kaldırırken, ilerleyen günlerde Türkiye’nin de aynı adımı atabileceği kaydedildi.

 

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş