Gündem

Alman Vekilden “İslam Haritası” Çağrısı: “Almanya’da da Olmalı”

Avusturya’da haftalardır gündemde olan “İslam Haritası” uygulaması tartışmaları Almanya’ya da taşındı. CDU milletvekili Hans-Jürgen Irmer, söz konusu uygulamanın Almanya’da da olması gerektiğini ifade etti.
03 Haziran 2021

Avusturya’da haftalardır devam eden İslam Haritası uygulaması ile ilgili tartışmalar Almanya’ya taşındı. Buna göre Hristiyan Demokratlar Partisi (CDU) Milletvekili Hans-Jürgen Irmer, en önemli görevlerinin arasında Siyasal İslam’la mücadelenin yer aldığını belirtirken, “Böyle bir harita Almanya’da da olmalı” diye konuştu.

“Siyasal İslam’la mücadele tedbirlerine uyacağım”

Avusturya’daki mevcut uygulamayla ilgili de konuşan Irmer, bunun doğru bir uygulama olduğunu belirtirken, kimin nerede ve hangi fonksiyonla bulunduğunu bilmenin doğru ve önemli olduğunu ifade etti. Ayrıca Birlik Partileri Meclis Grubu tarafından karara bağlanan ‘Siyasal İslam’la mücadele tedbirlerine uyacağını belirtti.

yapılan iş birliklerinin sona erdirilmesi isteniyor

Meclis grubu tarafından hazırlanan önergeye göre camilerle ilgili yurt dışından sağlanan finansmanının şeffaf olması talep ediliyor. Ayrıca siyasal İslami organizasyonlarla, federal ve eyaletler düzeyinde yapılan iş birliklerinin sona erdirilmesi isteniyor.(c)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş