Toplum

Avusturya İslam Enstitüsü 19. Mezunlarına Diploma Verdi

Viyana İslam Federasyonu'a bağlı Avusturya İslam Enstitüsü 19. mezunlarına diploma verdi. Açık İmam Hatip Lisesi öğrencileri de diplomalarını aldı.
28 Haziran 2021
19. mezunlarını veren Avusturya İslam Enstitüsü mezun olan öğrencilere diplomalarını yapılan bir törenle verdi.

Avusturya İslam Enstitüsü 19. mezunlarına diplomalarını verdi. Viyana’da yapılan törende enstitünün 3. ve 5. sınıflarından mezun olan 11 öğrenci diplomalarını aldı. Bu arada Açık İmam Hatip Lisesi programına katılan 26 öğrenci de diplomalarını aldı. Viyana İslam Enstitüsü’nün 5. sınıfı mezunları meslek okulu mezunları olarak kabul ediliyor.

Mezuniyet töreni Mescid-i Aksa Camii salonunda yapıldı. Törene T.C. Viyana Eğitim Müşaviri Doç. Dr. Yusuf Yıldız, İslam Toplumu Milli Görüş Teşkilatları Eğitim Başkan Yardımcısı Ramazan Başlık, Avusturya İslam Cemaati (IGGÖ) Başkanı Ümit Vural, Avusturya Müftüsü Mustafa Mullaoğlu, Viyana İslam Federasyonu Başkanı Mehmet Arslan, Viyana İslam Federasyonu Eğitim Başkanı Ali Kaya, Viyana İslam Federasyonu diğer üyeleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Misafirler ve Enstitü Müdiresi Dilek Korkut’un bir selamlama konuşması yaparak öğrencileri tebrik ettiği törende ayrıca, İmam Hatip Lisesi mezunlarından Süeda İncirli, Avusturya İslam Enstitüsü mezunlarından Hülya Selçuk ve Sümeyra Yılman okulları ve gelecek planları hakkında birer konuşma yaptı.

Konuşmaların ardından diploma ve hediye takdimi yapıldı. Viyana İslam Federasyonu İrşad Başkanı Gürsel Turhan’ın kapanış duası ile program sona erdi.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş