Gençlik

Hollanda’da Müslüman Gençler Çevre Temizliğinin Önemine Dikkat Çekti

Kuzey Hollanda Kadınlar Gençlik Teşkilatı üyeleri çevre temizliğinin önemine dikkat çekmek için sokak sokak çöp topladı.
28 Haziran 2021
@camiahaber

İslam Toplumu Millî Görüş Kuzey Hollanda Kadınlar Gençlik Teşkilatı (KGT) üyeleri çevre temizliğinin insanlık ve dünya için önemi konusuna dikkatleri çekerek sokaklarda çöp topladılar.

SOKAK SOKAK ÇÖP TOPLADILAR

Farklı şubelerden bir araya gelen yaklaşık 100 genç ve çocuk toplam 30 sokakta çöp toplayarak 50 âdet çöp poşeti doldurdular.

Çalışmaya farkındalık etkinliği de ekleyen gençler yerel dilde çevre, sosyal ve çevresel sorumluluk, komşuluk temalı hadîs-i şerifleri kağıtlara yazarak kentin farklı noktalarında fotoğraf çekip sosyal medyada paylaştılar.

@camiahaber

ÇEVRE TEMİZLİĞİ TEMEL KONULARDAN BİRİDİR

Yaklaşık 100 gencin sokaklarda çöp toplaması kent sakinlerinin büyük beğenisini topladı.

Kuzey Hollanda KGT Başkanı Zehra Solmaz, “Müslüman bir vatandaş çevresini ve çevre sağlığını korumayı temel görevleri arasında görmelidir. Zira çevre temizliği temel konulardan biri olmazsa, herkes istediği gibi çevreyi kirletir veya çöpler sağlıklı bir şekilde toplanmazsa, insan sağlığı büyük bir tehlikeye düşer. Müslüman gençler olarak üzerimize düşeni her zaman yapmaya hazırız. Müslüman yaşadığı yeri temiz tutar ve güzelleştirir.” dedi.

@camiahaber

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş