Toplum

Gazi Osman Paşa Camii, Engellilerin “Araba Sürme Hayalleri”ni Gerçeğe Dönüştürdü

Berlin Gazi Osman Paşa Camii, aralarında otistik ve down sendromlu engellilerin de bulunduğu engellilerin araba sürme hayallerini gerçeğe dönüştürdü.
Hazım Damgacı
11 Eylül 2021
Sürücü kursu öğretmenleri ve gönüllülerle veliler, engellilerin "Araba Sürme Hayali"ni gerçeğe dönüştürdü.

Berlin Gazi Osman Paşa Camii, engellilerin “Araba Sürme Hayalleri”ni gerçeğe dönüştürdü. Yapılan organize ile engelliler, sürücü kursu öğretmenleri eşliğinde trafiğe kapalı alanda araba kullandı. Gazi Osman Paşa Camii Kadınlar Gençlik Teşkilatı Başkanı Ayşe Gül Şenel’in öneri ve organizesi ile Tegel mahallesinde trafiğe kapalı alanda gerçekleşen etkinliğe Berlin’deki çeşitli sürücü okulları da destek verdi.

Aksiyonun gerçekleştirilmesi için Gazi Osman Paşa Camii Yönetim Kurulu karar aldıktan sonra, önce trafiğe kapalı alanda araba kullanım izni alındı. Daha sonra da çeşitli sürücü kursu öğretmenleri ile görüşüldü. Sürücü kursu öğretmenleri de etkinliğe heyecanla destek verdi.

“Araba Sürme Hayali” adıyla organize edilen etkinlik ilk kez 2018 yılında gerçekleştirilmişti. Berlin Organisation Lebenshilfe kurumu da engellilerin araba sürme hayallerinin gerçekleştirilmesine katkıda bulundu. Gazi Osman Paşa Camii Başkanı Ali Şenel “Araba Sürme Hayali’nin ikincisini gerçekleştirdik. Organizeye katılan herkese çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

“Araba Sürme Hayali” aksiyonunu öneren ve gerçekleştiren Ayşe Gül Şenel de, şoförlerin ve katılımcıların değişmesi dolayısıyla, gönüllüler ile birlikte herkesin programın detaylarına kadar yeniden bilgilendirildiğini ve programın beklendiği gibi güzel sonuçlandığını söyledi.

Aksiyona katılan engelliler ve veliler ise, bu aksiyonu gerçekleştiren Gazi Osman Paşa Camii’ne teşekkür etti. Hasene İnsanı Yardım Derneği de, etkinliğe katılanların kumanyalarını temin etti ve çeşitli hediyeler verdi.

“Araba Sürme Hayali”ni gerçekleştirenlere katılım belgeleri de verildi.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş