Toplum

Fransa’da Belediye Başkanı’ndan CIMG Camisine Ziyaret

Millî Görüş Fransa İslam Konfederasyonu yöneticileri Alpes Bölgesine bağlı olarak çalışmalarını sürdüren Annemasse şubesi bağlı bulundukları şehrin belediye başkanı ve çalışma ekibini cemiyette ağırladılar.
MUSTAFA PALA
28 Ekim 2021
Belediye ve Şube Yöneticileri Bir Arada

Fransa’da Millî Görüş Fransa İslam Konfederasyonu (CIMG) Alpes Bölgesi’ne bağlı olarak çalışmalarını sürdüren Annemasse Şubesi, 23 Ekim 2021 akşamı bağlı bulunduğu şehrin Belediye Başkanı Christian Dupssey, Belediye Başkan yardımcısı Louiza Lounıs ve Belediye Meclis üyelerinden Gülsün Ersoy’u cemiyette ağırladı. Programda iki kurumun bağlarının sağlamlaştırlıp ve toplumun beklentilerini ilk ağızdan kendilerine anlatmalarının daha yararlı olacağı konuşuldu.

“Takdire Şayan Bir Haslet”

Düzenlenen programda açıklamalarda bulunan Annemasse Belediye Başkanı Christian Dupesseyi, “Öncelikle misafirperliğinizden dolayı teşekkür ediyorum. Birçoğunuz Fransızca diline vakıf değilken çabalarınız ile kendi yerlerinizi yapmış oldunuz. Annemasse belediyesi olarak birlikteliğimizden memnun olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Türk toplumu olarak birbirinize olan bağlılığınız ve çalışkanlığınız takdire şayan bir haslettir.”dedi.

“Elimizden Gelen Yardımı Yapmaya Hazırız”

Ayrıca programda konuşan Millî Görüş Fransa İslam Konfederasyonu (CIMG) Annemasse Şube Başkanı Alparslan Ekinci, “Bu tür etkilikler aracılığı ile belediyemiz ile olan bağlarımızı sağlamlaştırıp toplumumuzun beklentilerini ilk ağızdan kendilerine anlatma imkanı buluyoruz. Cemiyet olarak belediyemizin organize ettiği etkinliklerde, elimizden gelen yardımı yapma konusunda hazır olduğumuzu belirtmek isterim. Kendilerine çalışmalarında başarılar diliyorum” diye konuştu.

Düzenelene programa ayrıca,  Millî Görüş Fransa İslam Konfederasyonu Alpes Bölgesi Kadınlar Teşkilatı Başkanı Ayişe Yılmaz, Bölge Ukba Başkanı Mahmut Tanrıverdi, Annemasse Şube Başkanı Alparslan Ekıncı, Annemasse Kadınlar Teşkilatı Başkanı Fadime Çetintaş ve şubenin diğer yöneticileri de katıldı.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş