Gündem

Köln’de Yabancılar Dairesi Protesto Edildi

Pandemi tedbirlerini bahane göstererek, kentteki yabancıların, oturum ve vize gibi işlemlerini zamanında gerçekleştiremeyen Köln Yabancılar dairesi protesto edildi.
29 Ekim 2021
Köln Yabancılar Dairesi gecikmeler sebebiyle protesto edildi.

Almanya’nın Köln kentine Yabancılar Dairesi protesto edildi. Bir buçuk yıldan beri pandemi tedbirlerini mazeret göstererek bir buçuk yıldır oturum ve vize randevularını geciktiren Yabancılar Dairesinin bu tutumu yapılan gösteri ile protesto edildi.

Protestolara Caritas ile birlikte AWO Arbeiterwohlfahrt gibi sivil toplum kuruluşları katılarak, dairenin vize ve oturum müsaadelerini geciktirmesi sebebiyle çok sayıda kişinin mağdur olduğunu ifade etti.

Köln’ün Kalk semtindeki Yabancılar Dairesi önünde yapılan gösteriye 500 kadar kişi katıldı. Göstericiler, dairede yaşanan gecikmelerin önlenmesini isteyen plakartlar taşıdı. Taşınan plakartlarda “Çocuk param gelmiyor, iş yerimi kaybetmek üzereyim, oturumum yok, çocuğuma laptop alamıyorum” ifadelerine yer verildi.

Kalabalık, Köln valisi ile yabancılar dairesine sorunlara çare bulunması için çağrıda bulundu. Gösteri yaklaşık iki saat sürdü.

Köln’de yaşayan yabancılar, oturumlarını uzatma, akrabaları için vize başvuruları, yeni doğan çocukların kaydı ve araç trafiğe açtırma gibi başvurularına uzun süre cevap alamıyor ya da kendilerine çok ileri tarihe randevu veriliyordu.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş