Gündem

Fransa’da 3 Camiye İslamofobik Saldırı Yapıldı

Fransa'nın Montlebon, Pontarlier ve Roubaix kentlerinde 3 caminin duvarlarına haç çizildi ve İslam karşıtı yazılar yazıldı.
07 Kasım 2021
Fransa'da 3 camiye birden saldırı yapıldı. Montlebon, Pontarlier ve Roubaix camilerinin duvarlarına haç çizildi ve İslam karşıtı yazılar yazıldı.

Fransa’da camilere karşı düzenlenen saldırılar devam ediyor. Son olarak, Montlebon, Pontarlier ve Roubaix kentlerinde Diyanet İşleri Türk İslam Birliğine (DİTİB) bağlı 3 caminin duvarlarına haç çizildi ve İslam karşıtı yazılar yazıldı.

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği Fransa’dan yapılan açıklamada, Montlebon, Pontarlier ve Roubaix’deki camilerinin duvarlarına haç çizildiği ve İslam karşıtı yazıların yazıldığı belirtildi.

“Barış ve huzur yuvası camilerimize yapılan çirkin saldırıyı kınıyor, cemaatimize geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz.” ifadesi kullanılan açıklamada, maruz kalınan zararın en kısa zamanda giderilmesi için gerekli çalışmaların başlatılacağı ve konunun takipçisi olunacağı belirtildi.

Açıklamada, “İş birlikleri için güvenlik güçlerine ve Fransız makamlarına ve destekleri için Fransız halkına teşekkür ederiz. Ülke huzuruna ve birlikte yaşama bilincine halel getirecek eylemlere karşı birlik olma çağrısında bulunuyor, bu tür provokatif olaylara karşı sağduyulu olmaya davet ediyoruz.” ifadesine yer verildi. (c/aa)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş