Toplum

Müslüman ve Yahudi Gençler Hinzert’teki Toplama Kampını Ziyaret Etti

Yahudi ve Müslüman gençler Yahudi ve İslam düşmanlığına karşı duyarlılık ve dayanışma göstermek için Hinzert Anma Alanı’nı ziyaret etti.
23 Kasım 2021
Almanya'nın Rheinland Pfalz Eyaletindeki Müslüman ve Yahudi gençler Hinzert'teki Nazi Toplama Kampı Anma Alanı'nı ziyaret etti.

Yahudi ve Müslüman gençler Hinzert’deki Nazi Özel Toplama Kampı Anma Alanı’nı ziyaret etti. Trier-Saarburg ilçesinde bulunan Hinzert Anma Alanı ziyareti, Rheinland-Pfalz eyaleti Yahudi Cemaatleri Birliği ile Müslümanların çatı örgütü Schura Rheinland-Pfalz tarafından organize edildi.

Eyalet Yahudi Cemaatleri Birliği Başkanı Avadislav Avadiev, ziyaret ile Yahudi ve İslam düşmanlığına karşı bir duyarlılık oluşturmak istediklerini, bugün Almanya’da okul bahçelerinde Yahudi düşmanı ve nefret söylemlerinin duyulabildiği bir dönemde bu ziyaretin önemli olduğunu söyledi.

Rheinland-Pfalz Schura Başkanı Akif Ünal da, ziyaretin Yahudi ve İslam düşmanlığına karşı bir dayanışma gösterisi ifade ettiğini belirtti. Hinzert Toplama Kampı 2. Dünya Savaşı’nda Almanya’nın batısında oluşturulan ve adına hem Siegfried Hattı hem de Batı Duvarı denilen savunma hattı çerçevesinde oluşturulmuş bir toplama kampıydı.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş