Gündem

Berlin’de Afrikalı Gence Irkçı Saldırı

Berlin’de yolda çocuğu ile yürüyen Afrika asıllı Balogun Adegbayi isimli bir kişi "Maymun herif, çocuğunu da al defol git." şeklinde ırkçı saldırıya uğradı.
29 Kasım 2021
Afrika asıllı Balogun Adegbayi ırkçı bir kadının "Maymun herif defol git." şeklindeki hakaretlerine maruz kaldı.

Almanya’nın başkenti Berlin’de, yolda çocuğuyla yürüyen Afrika asıllı Balogun Adegbayi bir Alman kadının ırkçı saldırısı ve hakaretlerine uğradı. Irkçı kadının sürekli kendisine hakaret etmesini telefonuyla kaydeden Balogun Adegbayi olayın görüntülerini Twitter hesabından paylaştı.

Mağdur Balogun Adegbayi Twitter hesabına, saldırının yapıldığı Lichtenberg ilçesi ile Berlin ve Almanya hashtagini etiketleyerek Berlin polisini de ekledi. Twitinde «Berlin polisine şikayette bulunmak bir sonuç getirir mi?» diye de sordu.

Ancak Berlin polisi olayın soruşturulduğunu açıkladı. Berlin polisinin açıklamasında “Şu sıralarda sosyal medyada Berlin’de bir kadının, bir kişiye şiddetli bir yabancı düşmanı hakaret eden görüntüleri dolaşıyor. Videonun yayınlanmasının hemen ardından olayı Eyalet Emniyet Müdürlüğüne havale ettik.» denildi.

“Maymun Herif Defol Git”

Balogun Adegbayi’ye sözlü hakaretlerde bulunan kadın sürekli olarak «Maymun herif, çocuğunu da al defol git.» diyor. Videonun sonunda yine aynı hakaretler «Özürlü maymun seni, şimdi buradan defol git, yoksa çarparım suratına, maymun suratlı herif.» şeklinde tekrarlanıyor.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş