Gündem

Almanya’da Solcu Bir Grup Leipzig Camiine Saldırdı

Almanya'nın Leipzig kentindeki Eyüp Sultan Camiine bir grup solcu gösterici saldırdı. Saldırı sonrasında Almanya İçişleri Bakanlığının sessiz kalması dikkat çekti.
14 Aralık 2021
ACAB protestosu diye gösteri yapan bir solcu grup Leipzig'deki Eyüp Sultan Camii’ne saldırdı.

Almanya’nın Leipzig kentindeki Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Eyüp Sultan Camii, radikal sol bir grup tarafından saldırıya uğradı.

Saldırı, Doğu Almanya’nın Saksonya eyaletine bağlı Leipzig kentinde pazartesi akşamı saat 20.10 sıralarında yapıldı. Söz konusu saldırı, aşırı solculardan oluşan yaklaşık 100-150 kişilik bir grubun ACAB (All Cops Are Bastards: Bütün Polisler P.çtir) gösterisi sırasında meydana geldi.

Leipzig DİTİB Eyüp Sultan Camii Dernek Başkanı Ömer Mumcu, camilerine karşı bu çirkin saldırıların meydana geldiğini açıklayarak konuya bilgi verdi. Saldırıda camiye ait dört camın kırıldığını söyleyen Mumcu, camide maddi hasar oluştuğunu belirtti. Camilerine yönelik bir çok kez saldırı düzenlendiğini söyleyen Mumcu, mabedlere yönelik yapılan saldırıların üzücü olduğunu ve bunun artık son bulması için polisten destek istediklerini ifade etti.

Saldırıda camları kırılan Eyüp Sultan Camii Başkanı Ömer Mumcu: “Camimiz, sürekli saldırıya uğruyor.”

Camiye saldırı sonrasında Almanya Federal İçişleri Bakanlığı ve diğer emniyet birimlerinden bir açıklama gelmemesi de dikkat çekti.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş