Gündem

Fransa Hükümeti, Havuza Erkeksiz Giren Müslüman Kadınları Hedefe Aldı

Fransa hükümeti, Airbnb kiralama şirketinden, şirketten havuzlu villa kiralayan ve erkeksiz havuza giren Müslüman kadınların rapor edilmesini istedi.
Özlem Sezer
11 Ocak 2022
Fransa’nın erkeksiz olarak havuza girmek isteyen Müslüman kadınların rapor edilmesini istemesi büyük yankı uyandırdı. @airbnb

Müslümanlara karşı sert ve ayrımcı yasalar çıkaran Fransa hükümetinin bu sefer de erkekler olmadan havuzlara giren Müslüman kadınları hedef aldığı ortaya çıktı.

Le Mond gazetesinde yayımlanan bir haberde, Fransız hükümetinden bir yetkili,  çeşitli ev ve villalar kiralayan online hizmet şirketi Airbnb yetkilileri ile anlaşmaya vardı.

Anlaşma çerçevesinde, “Ayrılıkçılıkla Mücadele ve Cumhuriyet Değerlerine Saygı” adı altında havuzlu villalar kiralayan ve villaların havuzlarına erkekleri olmadan giren kadınların rapor edilmesi istendi.

Airbnb Yalanladı

Haber üzerine Fransa’da pek çok sosyal medya kullanıcısı, Airbnb’ye bu ayrımcılığı ve ajanlığı durdurma çağrısı yaptı. Bazı Müslümanlar da Airbnb’yi boykot çağrısında bulundu.

Sosyal medyadaki eleştiriler üzerine Airbnb, hükümetle, havuz kiralayan Müslüman kadınların rapor edilmesi yönünde bir anlaşma yapılmadığını açıkladı. Airbnb, ne bugün nede gelecekte böyle bir iş birliğine girmeyeceğini belirti.

 

 

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş