Gündem

Ukraynalılar Ülkeyi Terkediyor: Savaşın Mağdurları Her Zaman Siviller

Rusya’nın Ukrayna’ya baslattığı saldırı sonrasında çok sayıda sivil mülteci Ukrayna’yı terkederek Polonya ve Macaristan gibi komşu ülkelere sığındı.
25 Şubat 2022
@aa

Rusya’nın Ukrayna’ya karşı baslattığı saldırı ve işgal sonrasında binlerce sivil ülkelerini terketmeye başladı. Mültecilerin bir kısmı başta Polonya olmak üzere komşu ülkelere sığınmaya başladı.

Rus hava saldırılarının başlamasından sonra da çok sayıda insan Ukrayna’nın başkenti Kiev’i terk etmeye basladı. Birçok kentte yollar kapanırken bazı kişilerin yürüyerek Polonya ve Macaristan’a geçtikleri görüldü.

Ukrayna’yalı siviller ülkelerini terketmek zorunda kaldı. Avrupa yeni bir mülteci akını bekliyor.@aa

Avrupa’ya Göç Dalgası

Rusyanın saldırılarının devam etmesi durumunda Avrupa’ya doğru yeni bir göç dalgası oluşturması bekleniyor.

Başta Polonya ve Macaristan olmak üzere Ukrayna’nın komşuları, Rus işgali sonrası bu ülkeden büyük bir göç dalgasına hazırlanmaya başladı. Avrupa Biriliği de, birliğin, Ukraynalı mültecileri almaya hazır olduğunu açıkladı.

Konuya ilişkin bir açıklama yapan Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, Ukrayna’dan olabilecek muhtemel mülteci akını için hazırlandıklarını bildirdi.

Ukrayna’da halk Rusya’nın bombardımanı sonrasında yurtlarını terkediyor. @aa

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Kardeşlik ve Dayanışma Coşkusu

İslam Toplumu Millî Görüş (IGMG) Kardeşlik ve Dayanışma Günü Belçika’nın Hasselt kentinde binlerce kişinin katılımı ile yapıldı.

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş