Gündem

Koronavirüs Almanya’da Tekrar Yükseliyor

Almanya Federal Sağlık Bakanı Karl Lauterbach, Almanya'da koronavirüs vaka ve ölüm sayılarının artmasıyla kritik aşamaya gelindiğini söyledi.
13 Mart 2022

Almanya’ koronavirüs salgını tedbirlerini gevşetmeye hazırlanırken son bir haftadan beri vaka sayılarındaki artış sürüyor. Federal Sağlık Bakanı Karl Lauterbach, Robert Koch Enstitüsü Başkanı Lothar Wieler ile birlikte yaptığı basın toplantısında “Kritik diye tanımlayabileceğimiz bir duruma geldik.” dedi.

Sosyal medya hesabından da bir açıklama yayımlayan Almanya Federal Sağlık Bakanı Karl Lauterbach, Almanya’nın Avrupa’da şu anda en yüksek korona vakası olan ülke olduğunu ifade ettikten sonra aşı olma çağrısı yaptı. Lauterbach, aşı olanları da uyararak dikkatli olmalarını istedi.

Ölüm Vakaları Arttı

Günlük ölüm sayısının 200-250 arasında olduğuna da dikkat çeken Lauterbach, Almanya’da yüzde 75 oranında bağışıklık kazanıldığını, geri kalan 25’in de aşı olmasının önemli olduğunu söyledi. Durumun, algılanandan da kötü olduğunu söyleyen Lauterbach, ölüm oranlarının artacağını ifade etti.

Robert Koch Enstitüsü Almanya’daki günlük vaka sayısını 146 bin 607 olarak açıklarken, 100 bin kişide 7 günde görülen vaka göstergesinin de 1526.8 olduğunu açıkladı.

Öte yandan, sağlık müdürlüklerindeki işlerin yoğunluğu sebebiyle gerçek rakamların tam olarak bildirilemediği, bu rakamların daha yüksek olduğu da bildirildi.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Kardeşlik ve Dayanışma Coşkusu

İslam Toplumu Millî Görüş (IGMG) Kardeşlik ve Dayanışma Günü Belçika’nın Hasselt kentinde binlerce kişinin katılımı ile yapıldı.

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş