Gündem

Fransa’da Provokatör Benjamin Ledig Şimdi de Kur’an-ı Kerim’le Cam Sildi

Fransa’da dinlere hakaret ederek ün yapmaya çabalayan Benjamin Ledig şimdi de Kur’an-ı Kerim ile cam sildiği bir video paylaştı.
Mustafa Pala
21 Mart 2022
Benjamin Ledig, dinlere hakaret ederek, ün yapmaya çalışıyor.

Sosyal medyada dinlere hakaret ederek ün yapmaya çalışan Benjamin Ledig bu sefer de Kur’an-ı Kerim ile cam ve masa ayağının altına Kur’an-ı Kerim’i koydu.

Kur’an-ı Kerim ile camları silerken “Bana çok, çok ilginç geliyor, ama tüm bunlara rağmen beni ilgilendirmiyor”. diyen Benjamin Ledig, Kur’an-ı Kerim’i masanın ayağının altına koyarak da “Bunu çeşitli şekillerde kullanmak mümkün.” dedi.

Daha önce de Paris’teki Saint-Paul-Saint-Louis kilisesinde twerk dansı yaparak tepki toplayan Benjamin Ledig bütün bu yaptıklarını ifade özgürlüğü ve “kutsala saygım yok” diyerek yaptığını iddia etti.

Provokatör Benjamin Ledig, sosyal medya hesabından bir kilisede yaptığı gibi, hakaret amaçlı olarak bir camiye gidip twerk dansı yapacağını da duyurmuştu.

Sosyal medyadan izleyenler ise Ledig’in yaptıklarına “saygılı olmayı öğren” şeklinde tepki gösterdiler.

Benjamin Ledig’in avukatı, klişede twerk dansı yaparak bunu sosyal medyadan yayımlaması sonrasında ölüm tehditi aldığını ve artık evinden çıkamadığını söyledi.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Kardeşlik ve Dayanışma Coşkusu

İslam Toplumu Millî Görüş (IGMG) Kardeşlik ve Dayanışma Günü Belçika’nın Hasselt kentinde binlerce kişinin katılımı ile yapıldı.

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş