Toplum

Berlin’de Ramazan’da Camiler Çocuklarla Şenlendi

Berlin'de “Çocuklarla Toplu Teravihe” sloganı yapılan Ramazan programlarına yaklaşık 2 bin çocuk katıldı.
Hazım Damgacı
30 Nisan 2022

İslam Toplumu Milli Görüş Berlin Bölgesi, Almanya’nın başkenti Berlin’de “Çocuklarla Toplu Teravihe” sloganı ile Ramazan ayında camileri çocuklarla şenlendirdi.

İftar ve akşam namazı, daha sonra da teravih namazı ile devam programlar Berlin’deki 12 camide yapıldı. Camiler, iftar ve teravih programına katılan çocuklara çeşitli hediyeler verdi.

“Çocuklarla Toplu Teravihe” programlarına yaklaşık 2 bin çocuk katıldı. Nasreddin Hoca gösterisi ve geleneksel Hacivat ve Karagöz gölge oyunlarıyla eğlenceli bir ramazan geçirdiler.

Programda Nasreddin Hoca ve Hacivat-Karagöz’ü Mehmet Pugar canlandırdı. Programın sunuculuğunu ise Berlin Bölge Rıdvan Dersleri Sorumlusu ve Yardımcısı Ahmet ve Mahmut Basri kardeşler yaptı.

Program, Bölge Kurumsal İletişim Başkanlığı ve İrşad Başkanlığının öncülüğünde Eğitim Başkanlığının desteğiyle gerçekleştirildi.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Edeka ve Netto’dan Acil Geri Çağırma!

Panem Backstube GmbH tarafından üretilen ve Edeka, Marktkauf ve Netto Marken-Discount marketlerinde satılan bazı fırına hazır pişirme ekmeği (Aufbackbrötchen) içerisinde tahta parçaları bulunma ihtimali nedeniyle acil geri çağırma yapıldı. Tüketiciler uyarılıyor!

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş