Toplum

Kuzey Hollanda Bölge İftarına Yoğun Katılım Oldu

Kuzey Hollanda Millî Görüş Federasyonu’nun geleneksel hâle getirdiği iftar programı, Amsterdam’da Rhone Salonu’nda yoğun bir katılımla gerçekleşti.
30 Nisan 2022

Kuzey Hollanda Millî Görüş Federasyonu’nun geleneksel olarak düzenlediği iftar programı bu sene Amsterdam’daki Rhone Salonu’nda yapıldı.

Kuzey Hollanda Millî Görüş Federasyonu Bölge Başkanı Mustafa Hamurcu’nun ev sahipliği iftara, T.C. Lahey Büyükelçisi Şaban Dişli, T.C. Lahey Din Hizmetleri Müşaviri Prof. Dr. Haluk Songur, T.C. Amsterdam Başkonsolosu Engin Arıkan, Hollanda İslam Federasyonu Başkanı Mustafa Aktalan, Uluslararası Amsterdam Üniversitesinden Rosianna Marie ile birlikte çok sayıda sivil toplum temsilcisi katıldı.

Misafirlere hoş geldiniz konuşması yapan Bölge Başkanı Mustafa Hamurcu, Rusya-Ukrayna savaşına atıfta bulundu ve “Yurtlarından sürülmüş pek çok milletten insanın dramı her gün bir insanlık ayıbı olarak karşımıza çıkmaya devam ediyor. Müslüman asla yardıma muhtaç olana, kendinden yardım bekleyene sırtını dönmez, dönemez.” dedi.

T.C. Lahey Büyükelçisi Şaban Dişli de misafirleri selamladı. “Sıkıntılarımızı ve provokatif eylemleri sağduyu ve birlikte hareket ederek aşacağız.” diyen Büyükelçi Dişli, bu mübarek gecede beraber iftar ve sohbet ederek birlik ve beraberliğin perçinlenmesinden dolayı memnun olduğunu söyledi.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Edeka ve Netto’dan Acil Geri Çağırma!

Panem Backstube GmbH tarafından üretilen ve Edeka, Marktkauf ve Netto Marken-Discount marketlerinde satılan bazı fırına hazır pişirme ekmeği (Aufbackbrötchen) içerisinde tahta parçaları bulunma ihtimali nedeniyle acil geri çağırma yapıldı. Tüketiciler uyarılıyor!

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş