Toplum

Bayılan Kızını Hastaneye Yetiştirdi, Mahkeme Ehliyetine El Koydu

Almanya’da bayılan kızını acilen hasteneye götürürken radara yakalanan babanın ehliyetine bir ay el konuldu, 348,50 Euro da para cezası verildi.
23 Mayıs 2022
Almanya'da mahkeme, "işleyen bir acil durum sistemi var." gerekçesi ile hız sınırlarını aşarak hastaneye baygın kızını götüren babaya ceza kesti. @shutterstock

Almanya’nın Siegen kasabasında, ateşli nöbet geçirip bayılan 2 yaşındaki kızını hastaneye yetiştirmek için hızlı giden bir babanın ehliyetine el konuldu. Bir ay süreyle ehliyetine el konulan babaya ayrıca sürat sınırını aştığı gerekçesi ile 348,50 Euro da para cezası kesildi.

Bild am Sonntag gazetesinde yer alan bir habere göre, hızlı giden babayı durduran polisler, olayın ciddiyeti üzerine mavi ışıklarını yakarak bananın hastaneye yetişmesine yardımcı oldu. Polisler, durumu sürat sınırını aşmak olarak değerlendirmedi. Ancak, radara yakalanan babaya ceza geldi.

Baba, kızının acil durumunu gündeme getirerek mahkeme nezdinde cezaya itiraz etti. Fakat mahkeme, cezanın yasal olduğunu onayladı. Cezayı onaylayan hakim gerekçesini de “Almanya’da işleyen bir acil durum sistemi var. Babanın hızla gitmesini gerektiren bir durum söz konusu değil. Baba, acil yardım telefonunu arayarak ambulans isteyebilirdi.” şeklinde açıkladı.

“Ben Yarışçı Değilim, Ölüm Kalım Mücadelesi Verdim.”

Geçirdiği ateş nöbeti sonrasında bayılan çocuğunu hastaneye yetiştiren baba ise haklılığında ısrar ediyor. “Ben kuralları ihlal eden bir yarışçı değilim. Ölüm kalım mücadelesi verdim. Benim yaptığımı hangi baba yapmaz ki?” diyen baba, üst mahkemenin, polislerin gösterdiği anlayışla meseleye bakacağını umuyor.

Reklam (İç Sayfa)

Pin It on Pinterest

Paylaş