Dünya

İsrail Askerleri Batı Şeria’da Filistinli Bir Kadını Öldürdü

İsrail askerlerinin işgal altındaki Batı Şeria'da açtığı ateş sonucu Filistinli bir kadın hayatını kaybetti.
01 Haziran 2022
@aa

İsrail askerlerinin işgal altındaki Batı Şeria’da açtığı ateş sonucu Filistinli bir kadın hayatını kaybetti. Filistin Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamada, “31 yaşındaki Gufran Veresane, El-Halil’in kuzeyindeki El-Arub Mülteci Kampı yakınlarında işgal askerlerinin ateşlediği kurşunun isabet etmesi sonucu şehit oldu.” ifadeleri kullanıldı. Açıklamada, merminin Filistinli kadının göğsüne soldan girerek sağ taraftan çıktığı belirtildi.

İsrail ordusu ise yaptığı açıklamada, genç kadının “bıçaklı saldırı girişiminde bulunduğunu” ileri sürdü. Açıklamada, “elinde bıçak olduğu ve 60 No’lu yolun güvenliğini sağlamakla görevli bir askere doğru ilerlemeye çalıştığı” iddia edilen genç kadının, “askeri bir unsurun ateşle karşılık vermesiyle etkisiz hale getirildiği” ifade edildi.

Öte yandan Filistin Kızılayından yapılan açıklamada, sağlık ekiplerinin yaralıya ulaşmasının İsrail askerlerince yaklaşık 20 dakika engellendiği aktarıldı.(AA)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Kardeşlik ve Dayanışma Coşkusu

İslam Toplumu Millî Görüş (IGMG) Kardeşlik ve Dayanışma Günü Belçika’nın Hasselt kentinde binlerce kişinin katılımı ile yapıldı.

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş