Gündem

THY’den Yeni Uygulama: Yolcular Bagaj Ücreti Ödeyecek

Türk Hava Yolları, yeni biletleme sistemine geçti. Yeni sisteme göre yolcular ekstradan bagaj ücreti ödeyecek. Ekonomi uçuşlarında koltuk seçimi yapılamayacak.
06 Haziran 2022
Türk Hava Yolları da bundan sonra bagaj ücreti alacak. @shutterstock

Türk Hava Yolları, uzun süredir diğer hava yollarının uyguladığı paket bilet satış sistemine geçti. Yeni sisteme göre bagajlar kilolarına göre ücretlendirilecek. Uçaklarda sunulan ikramlar ise ücretlendirilmeyecek.

Yeni sisteme göre biletler önce sadece 8 kiloluk el bagajı dahil olmak üzere satılacak. Yolcu daha sonra isteğine göre 23 veya 30 kiloluk bagaj ücreti satın alacak. Bagaj ücretleri gidilen hava alanına göre değişiklik arzedecek.

Yolculardan Tepki

Daha önce sadece bagaj hakkı sebebiyle Türk Hava Yollarını tercih eden yolcular yeni uygulamaya tepki gösterdi. Yeni uygulama ile, biletlerin fiyatını yolcunun bagajı belirlemiş olacak.

Ekonomi Uçuşlarında Bilet Değişikliği ve İadesi Yapılmayacak

Yeni bilet uygulamasına göre, Avrupa’da yaşayan Türkiyelilerin tercih ettiği ekonomi sınıfı ve Türk Hava Yolları tarafından EcoFly olarak isimlendirilen biletlerde değişiklik, iptal ve iade yapılamayacak. EcoFly biletlerde koltuk seçimi de yapılamayacak.

ExtraFly paketinde ise, 8 kiloluk bir el bagajının yanı sıra 23 kiloluk bagaj hakkı veriliyor. Standart koltuk seçimi ise ücretsiz olarak yapılıyor.

PrimeFly paketinde ise bagaj ücretleri kapsamında 30 kiloluk bagaj hakkı bulunuyor.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş